Süüria välisminister ÜRO-s: USA õhurünnak meie vägedele oli tahtlik ({{commentsTotal}})

Süüria välisminister Walid Muallem ÜRO Peaassambleel.
Süüria välisminister Walid Muallem ÜRO Peaassambleel. Autor/allikas: Eduardo Munoz/Reuters/Scanpix

Süüria välisminister Walid Muallem ütles laupäeval ÜRO Peaassambleel, et USA juhitava koalitsiooni nädalatagune õhurünnak Süüria valitsusvägedele oli tahtlik, lükates tagasi Washingtoni kinnituse, et see juhtus eksikombel.

"Süüria valitsus peab Ühendriike täielikult vastutavaks selle agressiooni eest, sest faktid näitavad, et see oli tahtlik rünnak, mitte eksimus, isegi kui USA peaks seda väitma," ütles Muallem.

17. septembril sai Deir Ezzori provintsis õhurünnakus surma kümneid Süüria valitsusvägede sõdureid. USA kaitseministeerium on tunnistanud, et nende õhulöögid võisid äärmusrühmituse Islamiriik (IS) asemel ekslikult tabada režiimivägesid.

Muallemi sõnul "tõestab see argpükslik agressioon, et Ühendriigid ja selle liitlased on ISIL-i ja teiste relvastatud terrorirühmitustega mestis".

Õhurünnak, milles osalesid USA, Briti ja Austraalia sõjalennukid, oli üks arenguid, mis aitas kaasa nädala vastu pidanud Süüria relvarahu kokkuvarisemisele.

Süüria välisminister süüdistas Katari ja Saudi Araabiat "Süüriasse tuhandete kõige keerukamate relvadega varustatud palgasõdurite saatmises" võitlema president Bashar al-Assadi valitsuse vastu.

Tema sõnul lubab Türgi "tuhandetel terroristidel kõikjal maailmast" liikuda üle oma piiri Süüriasse, osutab neile logistilist tuge ning pakub neile "Türgi ja Lääne luureteenistuste järelevalve all väljaõppelaagreid".

"Me võitleme Süürias terrorismiga kogu maailma nimel," ütles Wuallem.

Süüria välisminister pidas ÜRO-s kõne pärast seda, kui esmaspäeval varises kokku nädala kestnud relvarahu. Neljapäeval teatasid Süüria valitsusväed pealetungi alustamisest Aleppole.

Laupäeval hukkus Süüria ja Vene õhurünnakutes ülestõusnute käes olevatele Aleppo idapoolsetele linnajagudele 32 tsiviilisikut, teatas vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Allikas: AFP-BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema