Keskerakonna juhatus kutsus Loone peasekretäri ametist tagasi ({{commentsTotal}})

{{1474817462000 | amCalendar}}

Täna õhtul kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas peasekretär Oudekki Loone ametist tagasi kutsuda.

Tänasel Keskerakonna juhatuse koosolekul võeti häältega 10:3 vastu otsus kutsuda erakonna peasekretäri ametist tagasi Oudekki Loone. Peasekretäri kohusetäitjaks määrati juhatuse liige Jaak Aab.

Juhatuse otsuse sätestab, et seoses garantiikirjadega tekkinud arusaamatustega ja sealjuures erakonna juhatuse infosulgu jäämisega on erakonna juhatus kaotanud usalduse peasekretär Oudekki Loone suhtes.

"Keskerakond üritab oma organisatsioonikultuuri parandada. Me tahame teha juhtimist selgemaks ja me soovime, et Keskerakonnas selliseid juhtumeid nagu garantiikirjadega enam kunagi ei juhtuks. See on meie kohustus meie valijate ja liikmete ees. Meie tänane erakonna juhatus hoolib erakonnast ja see on kõige tähtsam," kommenteeris Keskerakonna juhatuse aseesimees Jaanus Karilaid.

Lisaks otsustas juhatus teha 1. oktoobril kogunevale erakonna volikogule ettepanek võtta vastu otsus erakorralise kongressi kokku kutsumiseks 5. novembril Paides.

Keskerakonna volikogu asub ilmselt 1. oktoobril uut volikogu juhti valima ning praegu selles ametis oleva Kalev Kallo asemel sooviks volikogu esimeheks saada Kersti Sarapuu.

Erakonna esimehe erakorraliseks ümbervalimiseks on aga vaja kokku kutsuda kongress, seega 5. novembril võidakse Paides üritada Edgar Savisaart maha võtta, et uut esimeest erakonnale valida.

Keskerakonna juhatus kogunes täna kell 17, peamiseks teemaks garantiikirjadega seonduv, ent päevakorras oli veel 11 punkti. Erakonna esimees Edgar Savisaar koosolekule välja ei ilmunud.

 

Toimetaja: Merilin PärliOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema