Keskerakonna juhatus kutsus Loone peasekretäri ametist tagasi ({{commentsTotal}})

{{1474817462000 | amCalendar}}

Täna õhtul kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas peasekretär Oudekki Loone ametist tagasi kutsuda.

Tänasel Keskerakonna juhatuse koosolekul võeti häältega 10:3 vastu otsus kutsuda erakonna peasekretäri ametist tagasi Oudekki Loone. Peasekretäri kohusetäitjaks määrati juhatuse liige Jaak Aab.

Juhatuse otsuse sätestab, et seoses garantiikirjadega tekkinud arusaamatustega ja sealjuures erakonna juhatuse infosulgu jäämisega on erakonna juhatus kaotanud usalduse peasekretär Oudekki Loone suhtes.

"Keskerakond üritab oma organisatsioonikultuuri parandada. Me tahame teha juhtimist selgemaks ja me soovime, et Keskerakonnas selliseid juhtumeid nagu garantiikirjadega enam kunagi ei juhtuks. See on meie kohustus meie valijate ja liikmete ees. Meie tänane erakonna juhatus hoolib erakonnast ja see on kõige tähtsam," kommenteeris Keskerakonna juhatuse aseesimees Jaanus Karilaid.

Lisaks otsustas juhatus teha 1. oktoobril kogunevale erakonna volikogule ettepanek võtta vastu otsus erakorralise kongressi kokku kutsumiseks 5. novembril Paides.

Keskerakonna volikogu asub ilmselt 1. oktoobril uut volikogu juhti valima ning praegu selles ametis oleva Kalev Kallo asemel sooviks volikogu esimeheks saada Kersti Sarapuu.

Erakonna esimehe erakorraliseks ümbervalimiseks on aga vaja kokku kutsuda kongress, seega 5. novembril võidakse Paides üritada Edgar Savisaart maha võtta, et uut esimeest erakonnale valida.

Keskerakonna juhatus kogunes täna kell 17, peamiseks teemaks garantiikirjadega seonduv, ent päevakorras oli veel 11 punkti. Erakonna esimees Edgar Savisaar koosolekule välja ei ilmunud.

 

Toimetaja: Merilin PärliKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.