Ministeerium: sünnitoetuse maksustamine on põhjendatud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rahandusministeerium leiab, et kui ettevõte maksab töötajale sünnitoetust, on selle maksustamine sotsiaalmaksuga põhjendatud, sest nii suurenevad ka toetusesaajate sotsiaalsed tagatised.

Sotsiaalmaks on sihtotstarbeline maks, mida tasutakse kõikidelt aktiivse tegevusega teenitud tuludelt. See tähendab, et sotsiaalmaksu tuleb tasuda kõikidelt tasudelt, mis on saadud töösuhte tõttu, sõltumata lepingu ja väljamakse liigist. Sotsiaalmaksust on vabastatud üksnes teatud kohustuslikud sotsiaalset laadi väljamaksed, näiteks tööandja haigushüvitis.

Kuna riik peab lapse sündi tähtsaks, tunnustatakse tööandja otsust sünnitoetust maksta sellise toetuse tulumaksust vabastamisega.Tegemist on selgelt poliitilise otsusega, kus on samal ajal arvestanud ka eelarvevõimalustega.

"Lõpetuseks peame vajalikuks märkida, et sotsiaalmaksu tasumine suurendab toetuse saaja sotsiaalseid tagatisi, mis on lastega pere puhul kindlasti oluline majandusliku kindlustunde tagamisel," kirjutas rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

Ligi 70 töötajaga Tartu metallitööstusettevõtte Torm Metall OÜ juhatuse liige Oskar Kilk saatis augustis tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile kirja, milles soovis teada saada, kas sünnitoetuse maksustamine on ministrile teada ja kas kas sellisel regulatsioonil on mingi hea põhjendus.

"Otsustasime hiljuti hakata oma töötajatele lapse sünni puhul toetust maksma. Meie kollektiiv on väga noor – 70 töötajat keskmise vanusega 27 aastat – ja leidsime, et lapse sünd on õige koht omalt poolt töötajat täiendavalt toetada," kirjutas Kilk.

"Kehva üllatusena avastasin, et riik on pidanud õigeks sellelt toetuselt sotsiaalmaksu nõuda, kuigi tulumaksu osas on peetud otstarbekaks maksu mitte võtta. Leian, et see ei ole õige," märkis Kilk Ossinovskile saadetud kirjas.

Sotsiaalministeerium saatis kirja edasi rahandusministeeriumile, kuna teema kuulub rahandusministeeriumi pädevusse.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema