Ministeerium: sünnitoetuse maksustamine on põhjendatud ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Rahandusministeerium leiab, et kui ettevõte maksab töötajale sünnitoetust, on selle maksustamine sotsiaalmaksuga põhjendatud, sest nii suurenevad ka toetusesaajate sotsiaalsed tagatised.

Sotsiaalmaks on sihtotstarbeline maks, mida tasutakse kõikidelt aktiivse tegevusega teenitud tuludelt. See tähendab, et sotsiaalmaksu tuleb tasuda kõikidelt tasudelt, mis on saadud töösuhte tõttu, sõltumata lepingu ja väljamakse liigist. Sotsiaalmaksust on vabastatud üksnes teatud kohustuslikud sotsiaalset laadi väljamaksed, näiteks tööandja haigushüvitis.

Kuna riik peab lapse sündi tähtsaks, tunnustatakse tööandja otsust sünnitoetust maksta sellise toetuse tulumaksust vabastamisega.Tegemist on selgelt poliitilise otsusega, kus on samal ajal arvestanud ka eelarvevõimalustega.

"Lõpetuseks peame vajalikuks märkida, et sotsiaalmaksu tasumine suurendab toetuse saaja sotsiaalseid tagatisi, mis on lastega pere puhul kindlasti oluline majandusliku kindlustunde tagamisel," kirjutas rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

Ligi 70 töötajaga Tartu metallitööstusettevõtte Torm Metall OÜ juhatuse liige Oskar Kilk saatis augustis tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile kirja, milles soovis teada saada, kas sünnitoetuse maksustamine on ministrile teada ja kas kas sellisel regulatsioonil on mingi hea põhjendus.

"Otsustasime hiljuti hakata oma töötajatele lapse sünni puhul toetust maksma. Meie kollektiiv on väga noor – 70 töötajat keskmise vanusega 27 aastat – ja leidsime, et lapse sünd on õige koht omalt poolt töötajat täiendavalt toetada," kirjutas Kilk.

"Kehva üllatusena avastasin, et riik on pidanud õigeks sellelt toetuselt sotsiaalmaksu nõuda, kuigi tulumaksu osas on peetud otstarbekaks maksu mitte võtta. Leian, et see ei ole õige," märkis Kilk Ossinovskile saadetud kirjas.

Sotsiaalministeerium saatis kirja edasi rahandusministeeriumile, kuna teema kuulub rahandusministeeriumi pädevusse.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.