Loone: minu mahavõtmine polnud üllatav ({{commentsTotal}})

Autor: Hanna Samoson /ERR

Keskerakonna täna tagandatud peasekretär Oudekki Loone ei pea oma tagasikutsumist üllatavaks. Ta nimetab erakonnas toimuvat poliitiliseks sõjaks.

Oudekki Loone ütles ERR-i uudisteportaalile, et Keskerakonnas on käimas ideoloogiline võitlus ja poliitiline sõda.

"Tänased sündmused kindlasti ei olnud ootamatud, sest olen ajaga näinud, millisteks meetoditeks meie parempoolne leer on võimeline. Tunnen neid nimesi, nad on võimelised kõigeks. Kui emotsioonid lahtuvad, võitleme loodetavasti ausalt edasi," kommenteeris Loone. "Simsoni-Ratase parempoolne leer on väsinud võitlemast, nad tahavad olla mugavad, teha võimulolijatega kompromisse, mis lähevad meie rahva huvide vastu. Nad tahavad teha poliitilist karjääri, aga praegu meie valijate huvid kannatavad."

Loone möönis, et teadis juba erakonna peasekretäriks kandideerides, et peagi võib tal sellel ametikohal turbulentseks minna. "Kui peasekretäriks kandideerisin, siis Simson ütles, et suve lõpuks ma ei suuda peasekretäri ja riigikogu liikme tööd ühildada. Ootasin, et mulle suve lõpuks skandaal korraldatakse ja korraldatigi. Poliitika on poiitika, mind mustati. Kui meie juhatusse on tunginud inimesed, kes on pigem parempoolsed, siis ega ma ei saa nendega koostööd teha. Jääb igaühe südametunnistusele, milliseid meetodeid ta võitluseks kasutab."

Endal Loone garantiikirjadega seoses süüd ei näe. Endine peasekretär kinnitab, et tema asus lahendust otsima kohe, kui neist kuulis ning leiab, et on käitunud igati eetiliselt.

See, et erakonna esimeest Edgar Savisaart tänasel juhatuse koosolekul kohal polnud, Loonet ei häirinud. Küll aga usub ta, et ka Savisaart püütakse erakorraliselt parteikongressil ametist maha võtta.

"Edgar Savisaar on olnud Keskerakonna poliitikate garant. Kuni ta on esimees, ta seisab kõigi eestimaalaste eest, ükskõik mis rahvusest nad on ja ta on seisnud selle eest, et tagada võimalikult hea elu kõigile. Eesti muutumine väikeseks kaevikuks on väga ohtlik. Me peaks olema sild ida ja lääne vahel, mitte sanitaarkordon. Me oleme alternatiivne jõud kasinuspoliitikale, mille tulemusel viiendikul Eestist ei ole sooja voolavat vett," ütles Loone.

Loone lubas poliitilist võitlust jätkata. Homme läheb ta riigikogu liikmena parlamenti, kus teda ootab töö komisjonides.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.