Loone: minu mahavõtmine polnud üllatav ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR

Keskerakonna täna tagandatud peasekretär Oudekki Loone ei pea oma tagasikutsumist üllatavaks. Ta nimetab erakonnas toimuvat poliitiliseks sõjaks.

Oudekki Loone ütles ERR-i uudisteportaalile, et Keskerakonnas on käimas ideoloogiline võitlus ja poliitiline sõda.

"Tänased sündmused kindlasti ei olnud ootamatud, sest olen ajaga näinud, millisteks meetoditeks meie parempoolne leer on võimeline. Tunnen neid nimesi, nad on võimelised kõigeks. Kui emotsioonid lahtuvad, võitleme loodetavasti ausalt edasi," kommenteeris Loone. "Simsoni-Ratase parempoolne leer on väsinud võitlemast, nad tahavad olla mugavad, teha võimulolijatega kompromisse, mis lähevad meie rahva huvide vastu. Nad tahavad teha poliitilist karjääri, aga praegu meie valijate huvid kannatavad."

Loone möönis, et teadis juba erakonna peasekretäriks kandideerides, et peagi võib tal sellel ametikohal turbulentseks minna. "Kui peasekretäriks kandideerisin, siis Simson ütles, et suve lõpuks ma ei suuda peasekretäri ja riigikogu liikme tööd ühildada. Ootasin, et mulle suve lõpuks skandaal korraldatakse ja korraldatigi. Poliitika on poiitika, mind mustati. Kui meie juhatusse on tunginud inimesed, kes on pigem parempoolsed, siis ega ma ei saa nendega koostööd teha. Jääb igaühe südametunnistusele, milliseid meetodeid ta võitluseks kasutab."

Endal Loone garantiikirjadega seoses süüd ei näe. Endine peasekretär kinnitab, et tema asus lahendust otsima kohe, kui neist kuulis ning leiab, et on käitunud igati eetiliselt.

See, et erakonna esimeest Edgar Savisaart tänasel juhatuse koosolekul kohal polnud, Loonet ei häirinud. Küll aga usub ta, et ka Savisaart püütakse erakorraliselt parteikongressil ametist maha võtta.

"Edgar Savisaar on olnud Keskerakonna poliitikate garant. Kuni ta on esimees, ta seisab kõigi eestimaalaste eest, ükskõik mis rahvusest nad on ja ta on seisnud selle eest, et tagada võimalikult hea elu kõigile. Eesti muutumine väikeseks kaevikuks on väga ohtlik. Me peaks olema sild ida ja lääne vahel, mitte sanitaarkordon. Me oleme alternatiivne jõud kasinuspoliitikale, mille tulemusel viiendikul Eestist ei ole sooja voolavat vett," ütles Loone.

Loone lubas poliitilist võitlust jätkata. Homme läheb ta riigikogu liikmena parlamenti, kus teda ootab töö komisjonides.ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema