Poliitikutel tuleb sobivaid presidendikandidaate kui varrukast ({{commentsTotal}})

Riigikogu fraktsioonide juhid asuvad homme vanematekogus otsima ühist presidendikandidaati. Ühtegi konkreetset nime poliitikud täna veel nimetanud pole, kuid võimalikke kandidaate on palju.

Ühist kandidaati riigikogu erakondadel täna veel pole, kuid sotsiaalmeedias ringleb mitmete võimalike kandidaatide nimesid. Vabaerakondlne Andres Ammas ütleb, et väärikaid kandidaate võiks olla vähemalt 15.

"Diplomaadid Jüri Luik, Jaak Jõerüüt, Matti Maasikas, Margus Laidre, Aino Lepik von Wiren. Riigitöötajad Alar Karis, Ülle Madise. Veteranpoliitikud Liia Hänni, Paul-Eerik Rummo, Jüri Adams. Kultuuritegelased Tõnu Kaljuste, Valdur Mikita. Seda ringi võib lõputult jätkata. Neid inimesi on kümneid, kes saaksid selle rolliga hakkama," kommenteeris Vabaerakonna fraktsiooni liige Andres Ammas "Aktuaalsele kaamerale".

Reformierakondlane Urmas Paet ei pea uuesti kandideerimist kuigi tõenäoliseks. Ta nimetab võimalike kandidaatidena õiguskantsler Ülle Madise ning ajaloolase David Vseviovi nime.

"... ja Heinz Valk ja Tarmo Soomere ja on palju selliseid kenasid ja sobilikke inimesi. Kogu probleemistik taandub täna sellele, et pole teada nende valmisolek," ütles Reformierakonna juhatuse liige Urmas Paet.

Keskerakondlane Jüri Ratas ütleb, et ühtne presidendikandidaat võiks tulla nii kultuurtegelaste, teadlaste kui ka diplomaatide hulgast. Meedias nimetatud nimedest peab Ratas tugevateks Jüri Luige ja Ülle Madise kandidatuuri. Ratase sõnul võiks see olla tuntud inimene, kellele pole võõras riigikogu ega valitsuse töö.

"Kui tal on head eeldused ka kaitse- ja välispoliitikas, siis oleks see suur pluss. Kindlasti ei lähe mööda külgi maha, kui on ka hea klapp või diskussioon kohalike omavalitsustega," arutles Keskerakonna juhatuse liige Jüri Ratas.

Marko Mihkelson arvab, et selgust võib kandidaadi osas saada juba homme pärast riigikogu vanematekogu nõupidamist.

"Ma väga loodan, et nende kohtumise järel öeldakse välja see nimi, kelle taha siis poliitilised jõud 3. oktoobril koonduvad," ütles Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Marko Mihkelson.

Rainer Vakra tõdeb, et sotsiaaldemokraadid on võimalikke kandidaate isekeskis arutanud.

"Loomulikult, juba eilsel päeval oli esimene juhtkonna koosolek, kus mõningaid nimesid arutati, kes on presidendirallil juba osalenud ja mõningaid nimesid kirjutati juurde," kinnitas SDE fraktsiooni liige Rainer Vakra.

Konkreetsed nimed jättis Vakra enda teada.

Toimetaja: Merilin PärliKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics