Poliitikutel tuleb sobivaid presidendikandidaate kui varrukast ({{commentsTotal}})

Riigikogu fraktsioonide juhid asuvad homme vanematekogus otsima ühist presidendikandidaati. Ühtegi konkreetset nime poliitikud täna veel nimetanud pole, kuid võimalikke kandidaate on palju.

Ühist kandidaati riigikogu erakondadel täna veel pole, kuid sotsiaalmeedias ringleb mitmete võimalike kandidaatide nimesid. Vabaerakondlne Andres Ammas ütleb, et väärikaid kandidaate võiks olla vähemalt 15.

"Diplomaadid Jüri Luik, Jaak Jõerüüt, Matti Maasikas, Margus Laidre, Aino Lepik von Wiren. Riigitöötajad Alar Karis, Ülle Madise. Veteranpoliitikud Liia Hänni, Paul-Eerik Rummo, Jüri Adams. Kultuuritegelased Tõnu Kaljuste, Valdur Mikita. Seda ringi võib lõputult jätkata. Neid inimesi on kümneid, kes saaksid selle rolliga hakkama," kommenteeris Vabaerakonna fraktsiooni liige Andres Ammas "Aktuaalsele kaamerale".

Reformierakondlane Urmas Paet ei pea uuesti kandideerimist kuigi tõenäoliseks. Ta nimetab võimalike kandidaatidena õiguskantsler Ülle Madise ning ajaloolase David Vseviovi nime.

"... ja Heinz Valk ja Tarmo Soomere ja on palju selliseid kenasid ja sobilikke inimesi. Kogu probleemistik taandub täna sellele, et pole teada nende valmisolek," ütles Reformierakonna juhatuse liige Urmas Paet.

Keskerakondlane Jüri Ratas ütleb, et ühtne presidendikandidaat võiks tulla nii kultuurtegelaste, teadlaste kui ka diplomaatide hulgast. Meedias nimetatud nimedest peab Ratas tugevateks Jüri Luige ja Ülle Madise kandidatuuri. Ratase sõnul võiks see olla tuntud inimene, kellele pole võõras riigikogu ega valitsuse töö.

"Kui tal on head eeldused ka kaitse- ja välispoliitikas, siis oleks see suur pluss. Kindlasti ei lähe mööda külgi maha, kui on ka hea klapp või diskussioon kohalike omavalitsustega," arutles Keskerakonna juhatuse liige Jüri Ratas.

Marko Mihkelson arvab, et selgust võib kandidaadi osas saada juba homme pärast riigikogu vanematekogu nõupidamist.

"Ma väga loodan, et nende kohtumise järel öeldakse välja see nimi, kelle taha siis poliitilised jõud 3. oktoobril koonduvad," ütles Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Marko Mihkelson.

Rainer Vakra tõdeb, et sotsiaaldemokraadid on võimalikke kandidaate isekeskis arutanud.

"Loomulikult, juba eilsel päeval oli esimene juhtkonna koosolek, kus mõningaid nimesid arutati, kes on presidendirallil juba osalenud ja mõningaid nimesid kirjutati juurde," kinnitas SDE fraktsiooni liige Rainer Vakra.

Konkreetsed nimed jättis Vakra enda teada.

Toimetaja: Merilin PärliTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.