Pärast liiklusõnnetuse põhjustamist alkoholi tarvitamine võidakse kriminaliseerida ({{commentsTotal}})

Foto sündmuskohalt. Autor: ERR/Verner Vilgas

Riigikogu õiguskomisjon kaalub esmaspäeval, kas tuleks muuta liiklusseadust nii, et liiklusõnnetuse järel alkoholi tarbinud juhti saaks karistada kriminaalkorras või on piisav seni kehtivas seaduses sätestatud väärteokorras karistamine.

Karistusseadustik ei näe ette, et vahetult pärast liiklusõnnetust alkoholi, narkootilist või psühhotroopset ainet tarvitanud juhile saaks selle eest määrata kriminaalkaristust.

"Kehtiv regulatsioon annab õnnetuse põhjustanud joobes juhile võimaluse pääseda kriminaalkaristusest, kui ta väidab, et tarbis alkoholi peale õnnetust," märkis õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Komisjon arutab ka teisi liiklusalaseid süütegusid, näiteks õnnetuse järgselt sündmuskohalt lahkumist ja õnnetusest mitteteatamist ning komisjon kuulab ära politsei ja ministeeriumite arvamused.

Istungil osaleb ka Eesti kohtuekspertiisi instituudi (EKEI) esindaja, kes selgitab, kuidas tuvastatakse, milline oli pärast õnnetust alkoholi tarbinud juhi joobeaste õnnetuse toimumise hetkel.

Liiklusseadus näeb liiklusõnnetuses osalenud juhi poolt vahetult pärast liiklusõnnetust alkoholi, narkootilise või psühhotroopse aine tarvitamise eest ette väärteokorras karistamist rahatrahviga kuni 300 trahviühikut ehk kuni 1200 eurot, arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni 18-kuuni.

Õiguskomisjoni istungil osalevad majandusministeeriumi, siseministeeriumi, justiitsministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti ning EKEI esindajad.

Toimetaja: Marek KuulMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.