Tõnis Saarts: presidendivalimiste läbikukkumise suurimad võitjad on EKRE ja Keskerakond, kaotaja Reformierakond ({{commentsTotal}})

Politoloog Tõnis Saarts.
Politoloog Tõnis Saarts. Autor/allikas: ERR

Politoloog Tõnis Saarts leiab, et presidendivalimiste läbikukkumise suurimad võitjad on EKRE ja Keskerakonna süsteemikriitilisem tiib, kuna toimunu näitab praegusi poliitilisi institutsioone ebausaldusväärsena ja võimueliiti võimetuna ning ainus kaotaja Reformierakond.

"Ehk teisisõnu: mida halvem, seda parem. Kas kaotajaks jäi ka Eesti demokraatia? Valguskiiri on selles loos tõepoolest vähevõitu, aga mõni siiski paistab," märkis Saarts Postimehes oma arvamusloos.

Saartsi sõnul oli laupäeval toimunu ennekõike aga kohalike eliitide protest Tallinna võimumeeste vastu ja erakondliku egotsentrismi ülipiinlik tähetund.

"Kui kõnelda võitjatest-kaotajatest erakondade lõikes, siis huvitaval kombel on selleks tegelikult vaid Reformierakond. Kuigi nii IRL-ile kui ka SDE-le oli valimiste nurjumine ebameeldiv, on ometi nüüd mõlemale parteile võimaluste aken palju enam paokil kui mõni päev tagasi," tõdes Saarts.

Saartsi arvates saavad enam kannatada peaminister ja tema erakonna renomee, mida kauem praegune poliitiline kriis venib.

"Reformierakonnale löödi laupäeval uks Kadriorgu pauguga kinni: ees on vaid halvad ja veidi vähem halvad valikud, aga oma kandidaati neil enam presidenditoolile upitada ei võimaldata," tõdes Saarts.

Toimetaja: Marek KuulMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema