Tõnis Saarts: presidendivalimiste läbikukkumise suurimad võitjad on EKRE ja Keskerakond, kaotaja Reformierakond ({{commentsTotal}})

Politoloog Tõnis Saarts. Autor: ERR

Politoloog Tõnis Saarts leiab, et presidendivalimiste läbikukkumise suurimad võitjad on EKRE ja Keskerakonna süsteemikriitilisem tiib, kuna toimunu näitab praegusi poliitilisi institutsioone ebausaldusväärsena ja võimueliiti võimetuna ning ainus kaotaja Reformierakond.

"Ehk teisisõnu: mida halvem, seda parem. Kas kaotajaks jäi ka Eesti demokraatia? Valguskiiri on selles loos tõepoolest vähevõitu, aga mõni siiski paistab," märkis Saarts Postimehes oma arvamusloos.

Saartsi sõnul oli laupäeval toimunu ennekõike aga kohalike eliitide protest Tallinna võimumeeste vastu ja erakondliku egotsentrismi ülipiinlik tähetund.

"Kui kõnelda võitjatest-kaotajatest erakondade lõikes, siis huvitaval kombel on selleks tegelikult vaid Reformierakond. Kuigi nii IRL-ile kui ka SDE-le oli valimiste nurjumine ebameeldiv, on ometi nüüd mõlemale parteile võimaluste aken palju enam paokil kui mõni päev tagasi," tõdes Saarts.

Saartsi arvates saavad enam kannatada peaminister ja tema erakonna renomee, mida kauem praegune poliitiline kriis venib.

"Reformierakonnale löödi laupäeval uks Kadriorgu pauguga kinni: ees on vaid halvad ja veidi vähem halvad valikud, aga oma kandidaati neil enam presidenditoolile upitada ei võimaldata," tõdes Saarts.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.