Nestor: fraktsioonid peavad leidma sildistamata ühiskandidaadi ({{commentsTotal}})

Riigikogu esimees Eiki Nestor rõhutas, et lähipäevil peavad kuue riigikogu fraktsiooni juhid leidma kandidaadi, kellele ühiselt tehakse ettepanek presidendiks kandideerida. Samas soovitas riigikogu esimees ajakirjandusel spekulatsioonidest hoiduda, kuna see võib taas protsessi kiiva kiskuda.

Riigikogu spiiker Eiki Nestor (SDE) tõdes ETV saates "Terevisioon", et kohe pärast läbikukkunud presidendivalimiste vooru valimiskogus tegi ta ettepaneku parlamendi aseesimeestele kutsuda kokku esmaspäevaks vanematekogu.

"Esimene plaan on küsida kõigilt kuuelt fraktsioonilt, kas nad on valmis otsima sellist kandidaati, kes saaks rohkem, kui kahe-kolmandiku saadikute toetuse," märkis Nestor. Samas toonitas riigikogu esimees, et ei soovi ühtegi nime välja käia, sest kui võimalikud kandidaadid jõuavad meediasse, võib kogu protsess taas kiiva kiskuda.

"Hoidume sildistamisest, sest väga paljud head inimesed, kes võiksid olla kandidaadid, võivad siis lihtsalt öelda ei," toonitas Nestor.

Tema sõnul minnakse potentsiaalse ühiskandidaadi juurde koos kõigi fraktsioonide juhtidega ning sel kohtumisel tehakse väljavalitule ettepanek kandideerida. "Ma olen seda ise elus teinud. Olen käinud Lennart Meri juures ning teinud talle ettepaneku presidendiks kandideerida," sõnas Nestor.

Riigikogu esimees lisas, et kui kõigi fraktsioonide juhid pöörduvad ühiselt sama kandidaadi poole, siis annab see kandidatuurile ka usutavuse, et tõesti tema taga ollakse.

Vabaerakonna saadik ja põhiseadusassamblee liige Jüri Adams sõnas, et ajaraamistik on muutunud väga kitsaks, mistõttu on laiemale avalikkusele uute inimeste tuntuks tegemine suhteliselt keerukas.

"Mulle tuli eile õhtul ka e-kirjasid, kus esitati kandidaatidena inimesi, kes minu jaoks on väga sümpaatsed ja kelle presidendiks saamist peaksin Eestile suureks õnneks, aga ma ei näe tehnilist võimalust, kuidas neid 10 päevaga rahva seas tuntuks teha," möönis Adams.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics