Nestor: fraktsioonid peavad leidma sildistamata ühiskandidaadi ({{commentsTotal}})

Riigikogu esimees Eiki Nestor rõhutas, et lähipäevil peavad kuue riigikogu fraktsiooni juhid leidma kandidaadi, kellele ühiselt tehakse ettepanek presidendiks kandideerida. Samas soovitas riigikogu esimees ajakirjandusel spekulatsioonidest hoiduda, kuna see võib taas protsessi kiiva kiskuda.

Riigikogu spiiker Eiki Nestor (SDE) tõdes ETV saates "Terevisioon", et kohe pärast läbikukkunud presidendivalimiste vooru valimiskogus tegi ta ettepaneku parlamendi aseesimeestele kutsuda kokku esmaspäevaks vanematekogu.

"Esimene plaan on küsida kõigilt kuuelt fraktsioonilt, kas nad on valmis otsima sellist kandidaati, kes saaks rohkem, kui kahe-kolmandiku saadikute toetuse," märkis Nestor. Samas toonitas riigikogu esimees, et ei soovi ühtegi nime välja käia, sest kui võimalikud kandidaadid jõuavad meediasse, võib kogu protsess taas kiiva kiskuda.

"Hoidume sildistamisest, sest väga paljud head inimesed, kes võiksid olla kandidaadid, võivad siis lihtsalt öelda ei," toonitas Nestor.

Tema sõnul minnakse potentsiaalse ühiskandidaadi juurde koos kõigi fraktsioonide juhtidega ning sel kohtumisel tehakse väljavalitule ettepanek kandideerida. "Ma olen seda ise elus teinud. Olen käinud Lennart Meri juures ning teinud talle ettepaneku presidendiks kandideerida," sõnas Nestor.

Riigikogu esimees lisas, et kui kõigi fraktsioonide juhid pöörduvad ühiselt sama kandidaadi poole, siis annab see kandidatuurile ka usutavuse, et tõesti tema taga ollakse.

Vabaerakonna saadik ja põhiseadusassamblee liige Jüri Adams sõnas, et ajaraamistik on muutunud väga kitsaks, mistõttu on laiemale avalikkusele uute inimeste tuntuks tegemine suhteliselt keerukas.

"Mulle tuli eile õhtul ka e-kirjasid, kus esitati kandidaatidena inimesi, kes minu jaoks on väga sümpaatsed ja kelle presidendiks saamist peaksin Eestile suureks õnneks, aga ma ei näe tehnilist võimalust, kuidas neid 10 päevaga rahva seas tuntuks teha," möönis Adams.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.