Johnson: Venemaa võib olla süüdi sõjakuritegudes ({{commentsTotal}})

Boris Johnson
Boris Johnson Autor/allikas: AFP/Scanpix

Suurbritannia välisministri Boris Johnsoni seisukohad Venemaa suhtes võivad kiiresti muutuda - ta teatas seoses rünnakuga ÜRO ja Süüria Punase Poolkuu abikonvoi vastu, et Venemaa võib olla süüdi sõjakuritegudes ja võis teadlikult konvoid rünnata.

Intervjuus BBCle ütles Johnson, et Venemaa president Vladimir Putin ei anna Süüria presidendile Bashar al-Assadile mitte üksnes revolvrit, vaid on lausa ise revolvrist tulistanud, vahendasid ERRi raadiouudised.

Sõjakuritegudes süüdistamine ei ole mingisugune teade poevargusest. Sõjakuriteo tõestamiseks peavad olema vettpidavad tõendid ja enne igasuguse säärase avalduse tegemist tuleb see hoolikalt läbi kaaluda.

Tasub ent meenutada, mida rääkis Johnson augustis. Siis teatas ta pärast telefonivestlust oma Vene kolleegi Sergei Lavroviga, et suhted Venemaaga tuleks muuta normaalseks. Nüüd aga süüdistused sõjakuritegudes.

Võibolla on brittidel kiire leida pärast Brexiti-referendumit kinnitust oma väidetavale erisuhtele USAga. On ju viimane samuti Venemaad rünnakus süüdistanud ja britid ei taha jääda julgeolekuküsimustes teisele poolele rindejoont.

Johnsoni avaldus pakub mõtteainet ka USA valimiste kontekstis. Nii on sealne vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump samuti rääkinud võimalusest Venemaaga diili teha ja kiitnud Putinit. Kuid Johnsoni ja Trumpi sugused inimesed võivad oma seisukohti väga kiiresti muuta. Pealegi pole kuskilt näha, et Venemaa läänele järele annaks.

Briti poliitikas on aga teisigi mängijaid, kes Venemaale meelepärast poliitikat ajavad. Nii valisid Suurbritannia leiboristid laupäeval endale uuesti liidriks Jeremy Corbini. Inimese, kes on kahelnud NATO mõttekuses ja kes sooviks Ühendkuningriigi vabastada tuumarelvast. Briti iseseisvuspartei uus liider Diane James peab enda üheks poliitiliseks kangelaseks Putinit.

Nii et peame arvestama, et edaspidigi tuleb Eestil asju ajada inimestega, kes imetlevad Vene praegust režiimi. Venemaa enda käitumine võib aga anda neile põhjuse oma suhtumist muuta.

Toimetaja: Karin KoppelINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics