Johnson: Venemaa võib olla süüdi sõjakuritegudes ({{commentsTotal}})

Boris Johnson Autor: AFP/Scanpix

Suurbritannia välisministri Boris Johnsoni seisukohad Venemaa suhtes võivad kiiresti muutuda - ta teatas seoses rünnakuga ÜRO ja Süüria Punase Poolkuu abikonvoi vastu, et Venemaa võib olla süüdi sõjakuritegudes ja võis teadlikult konvoid rünnata.

Intervjuus BBCle ütles Johnson, et Venemaa president Vladimir Putin ei anna Süüria presidendile Bashar al-Assadile mitte üksnes revolvrit, vaid on lausa ise revolvrist tulistanud, vahendasid ERRi raadiouudised.

Sõjakuritegudes süüdistamine ei ole mingisugune teade poevargusest. Sõjakuriteo tõestamiseks peavad olema vettpidavad tõendid ja enne igasuguse säärase avalduse tegemist tuleb see hoolikalt läbi kaaluda.

Tasub ent meenutada, mida rääkis Johnson augustis. Siis teatas ta pärast telefonivestlust oma Vene kolleegi Sergei Lavroviga, et suhted Venemaaga tuleks muuta normaalseks. Nüüd aga süüdistused sõjakuritegudes.

Võibolla on brittidel kiire leida pärast Brexiti-referendumit kinnitust oma väidetavale erisuhtele USAga. On ju viimane samuti Venemaad rünnakus süüdistanud ja britid ei taha jääda julgeolekuküsimustes teisele poolele rindejoont.

Johnsoni avaldus pakub mõtteainet ka USA valimiste kontekstis. Nii on sealne vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump samuti rääkinud võimalusest Venemaaga diili teha ja kiitnud Putinit. Kuid Johnsoni ja Trumpi sugused inimesed võivad oma seisukohti väga kiiresti muuta. Pealegi pole kuskilt näha, et Venemaa läänele järele annaks.

Briti poliitikas on aga teisigi mängijaid, kes Venemaale meelepärast poliitikat ajavad. Nii valisid Suurbritannia leiboristid laupäeval endale uuesti liidriks Jeremy Corbini. Inimese, kes on kahelnud NATO mõttekuses ja kes sooviks Ühendkuningriigi vabastada tuumarelvast. Briti iseseisvuspartei uus liider Diane James peab enda üheks poliitiliseks kangelaseks Putinit.

Nii et peame arvestama, et edaspidigi tuleb Eestil asju ajada inimestega, kes imetlevad Vene praegust režiimi. Venemaa enda käitumine võib aga anda neile põhjuse oma suhtumist muuta.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.