Trumpi ja Clintoni esimene teledebatt võib lüüa senise vaatajarekordi ({{commentsTotal}})

Clintoni ja Trumpi fotod CNN-i ülekandejaamal. Autor: AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel jõutakse esmaspäeva õhtul tähtsa verstapostini, sest leiab aset esimene teledebatt vabariiklasi esindava Donald Trumpi ja demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni vahel.

Eesti aja järgi algab presidendikandidaatide väitlus kell 4 öösel.

Ekspertide hinnangul võib erakordselt pingeliste presidendivalimiste avadebatt lüüa senise vaatajarekordi, vahendasid CNN, Yle, Washington Post jt.

Senine rekord on pärit 1980. aastast, mil vastamisi olid demokraadist president Jimmy Carter ja vabariiklane Ronald Reagan - siis jälgis väitlust 80,6 miljonit USa televaatajat. Tänast teledebatti aga võib analüütikute prognooside kohaselt jälgida aga lausa 100 miljonit inimest.

Poolteist tundi kestev debatt leiab aset New Yorgis Hofstra ülikoolis ning moderaatoriks on NBC teleajakirjanik Lester Holt. Debatt ise on jagatud kuueks 15-minutiliseks osaks.

4. oktoobril toimub asepresidendikandidaatide debatt, kus on vastamisi vabariiklane Mike Pence ja demokraat Tim Kaine. Trump ja Clinton kohtuvad debatil veel ka 9. ja 19. oktoobril.

USA presidendivalimised leiavad aset 8. novembril.

Uuring: valijad peavad teledebatte olulisteks

Umbes pool USA valijatest on seisukohal, et teledebatt aitab neil valikut teha, selgub täna avaldatud Reuters/Ipsos-uuringust.

Arvamusküsitluste kohaselt pole umbes 10 protsenti valijatest veel oma otsust langetanud.

Suur osa ameeriklastest loodab, et teledebatid aitavad tuua selgust ka presidendikandidaatide seniste avalduste kohta - 72% vastanutest soovib, et teledebati käigus saaks selgeks, kes on esitanud valeväiteid. Ka Clintoni toetajad loodavad väitluse moderaatorilt, et viimane Trumpi valeväidete korral neid ka kommenteeriks, Trumpi meeskond on aga väitnud, et moderaatori ei peaks olema "entsüklopeedia rollis".

Viimased arvamusküsitlused näitavad, et Clinton ja Trump on sisuliselt võrdse toetusega, kuigi suurem osa uuringutest annab siiski Clintonile väikese edumaa.

Näiteks Washington Posti pühapäeval avaldatud uuringu kohaselt toetab Clintonit 46% tõenäolistest valijatest ning Trumpi 44%. USA libertaaride partei presidendikandidaadi Gary Johnsoni toetus on 5% ja roheliste kandidaadi Jill Steini poolt hääletaks umbes 1% valijatest.

Märkimisväärne on ka see, et viimase aja uuringute põhjal on nii Trumpi kui ka Clintoni näol tegu erakordselt ebapopulaarsete kandidaatidega.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.