Trumpi ja Clintoni esimene teledebatt võib lüüa senise vaatajarekordi ({{commentsTotal}})

Clintoni ja Trumpi fotod CNN-i ülekandejaamal.
Clintoni ja Trumpi fotod CNN-i ülekandejaamal. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel jõutakse esmaspäeva õhtul tähtsa verstapostini, sest leiab aset esimene teledebatt vabariiklasi esindava Donald Trumpi ja demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni vahel.

Eesti aja järgi algab presidendikandidaatide väitlus kell 4 öösel.

Ekspertide hinnangul võib erakordselt pingeliste presidendivalimiste avadebatt lüüa senise vaatajarekordi, vahendasid CNN, Yle, Washington Post jt.

Senine rekord on pärit 1980. aastast, mil vastamisi olid demokraadist president Jimmy Carter ja vabariiklane Ronald Reagan - siis jälgis väitlust 80,6 miljonit USa televaatajat. Tänast teledebatti aga võib analüütikute prognooside kohaselt jälgida aga lausa 100 miljonit inimest.

Poolteist tundi kestev debatt leiab aset New Yorgis Hofstra ülikoolis ning moderaatoriks on NBC teleajakirjanik Lester Holt. Debatt ise on jagatud kuueks 15-minutiliseks osaks.

4. oktoobril toimub asepresidendikandidaatide debatt, kus on vastamisi vabariiklane Mike Pence ja demokraat Tim Kaine. Trump ja Clinton kohtuvad debatil veel ka 9. ja 19. oktoobril.

USA presidendivalimised leiavad aset 8. novembril.

Uuring: valijad peavad teledebatte olulisteks

Umbes pool USA valijatest on seisukohal, et teledebatt aitab neil valikut teha, selgub täna avaldatud Reuters/Ipsos-uuringust.

Arvamusküsitluste kohaselt pole umbes 10 protsenti valijatest veel oma otsust langetanud.

Suur osa ameeriklastest loodab, et teledebatid aitavad tuua selgust ka presidendikandidaatide seniste avalduste kohta - 72% vastanutest soovib, et teledebati käigus saaks selgeks, kes on esitanud valeväiteid. Ka Clintoni toetajad loodavad väitluse moderaatorilt, et viimane Trumpi valeväidete korral neid ka kommenteeriks, Trumpi meeskond on aga väitnud, et moderaatori ei peaks olema "entsüklopeedia rollis".

Viimased arvamusküsitlused näitavad, et Clinton ja Trump on sisuliselt võrdse toetusega, kuigi suurem osa uuringutest annab siiski Clintonile väikese edumaa.

Näiteks Washington Posti pühapäeval avaldatud uuringu kohaselt toetab Clintonit 46% tõenäolistest valijatest ning Trumpi 44%. USA libertaaride partei presidendikandidaadi Gary Johnsoni toetus on 5% ja roheliste kandidaadi Jill Steini poolt hääletaks umbes 1% valijatest.

Märkimisväärne on ka see, et viimase aja uuringute põhjal on nii Trumpi kui ka Clintoni näol tegu erakordselt ebapopulaarsete kandidaatidega.

Toimetaja: Laur ViirandOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema