Vanematekogu tahab konsensuskandidaadi leida kolmapäevaks - FOTOD kohtumisest ({{commentsTotal}})

{{1474886927000 | amCalendar}}

Esmaspäeval kogunenud riigikogu vanematekogu leppis kokku, et riigikogus esindatud erakonnad püüavad leida sobiva presidendikandidaadi. Uus kohtumine toimub teisipäeval ning kolmapäevaks peaks "konsensuskandidaat" selge olema.

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles ajakirjanikele, et ükski seni presidendirallis osalenud kandidaat ei tohiks enam mängu tulla. Samas väitis ta, et ühtki konkreetset nime täna ei arutatud. Latt on Nestori sõnul kõrgemalgi kui 68 allkirja.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et erakondade vahel käivad väga intensiivsed läbirääkimised, juttu on olnud kindlatest nimedest, neist mõnedega on juba räägitud.

Helme sõnul lepiti kokku, et nimesid praegu välja ei öelda, teisipäeval vaadatakse üle, milline on seis ja igal juhul soovitakse hiljemalt kolmapäevaks "konsensuskandidaat" leida. "Homme püüame vanematekogus nimed välja sõeluda ja kelleski kokku leppida," lausus ta. "Leppisime kokku, et enne kellegi nime välja ei ütle, kui inimene on oma nõusoleku andnud."

Uus kohtumine erakondade esindajate vahel on kavandatud teisipäevaks, algusega kell 13.

Helme ei välistanud, et selleks ajaks on ka juba konkreetsed kandidaadid välja pakkuda. Praegu nimesid ta välja öelda ei soovinud.

"Kuraas on maha võetud," iseloomustas Helme praegust olukorda presidendikampaanias.

Helme lisas, et plaanina A räägivad erakonnad konsensuskandidaadist, kes piltlikult öeldes koguks riigikogus 100 häält.

"Kuigi seda tõenäoliselt ei juhtu, siis vähemalt peaks kandidaadil olema toetust kõigist riigikogu erakondadest. Kõik on väga konstruktiivselt meelestatud ja selge soov on president riigikogus ära valida," lisas Helme.

Simson: valitsuserakondadel ei tohi tekkida tunnet, et nemad võtavad kõik

Riigikogu keskfraktsiooni esimees Kadri Simson ütles ajakirjanikele, et kõik erakonnad otsivad austusväärset Eesti kodanikku, kes sooviks kanda suurt koormat ja olema nõus asuma presidendiametisse. "Otsime ülimat kompromissi ja tuleb leida presidendikandidaat, kes ei tekita üheski erakonnas ülimat tõrget," tähendas ta.

Simson lisas, et siiski ei tohi valitsuserakondadel tekkida tunnet, et nemad võtavad kõik. "Igal juhul on fraktsioonide juhid riigikogus üksmeelel, et tahame esmaspäeval olukorrast auga välja tulla."

Sibul: välistati juba presidendikandidaatideks olnud inimeste väljakäimine

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) riigikogu fraktsiooni esimees Priit Sibul rääkis, et vanematekogus kohtunud inimesed andsid märku tahtest leida ühine kandidaat ning välistati juba praegu presidendikandidaatideks olnud inimeste uuesti väljakäimine.

"Ühiskandidaadiks päevapoliitikas tegutsevat inimest, kedagi ministritest või riigikogust, on raske muidugi leida, kuid ühtegi välistust meil ei olnud," sõnas Sibul. "Peame leidma kandidaadi, kes osutuks valituks parlamendi esimeses voorus ja meie arusaam ja siiras soov oleks, et enam ei proovi ükski erakond punktivõitu saada."

Sibul toonitas, et kõigile sobiva kandidaadi leidmisega on kiire.

Vanematekogu koosneb riigikogu kolmest juhatuse liikmest - Eiki Nestor, Helir-Valdor Seeder ja Jüri Ratas ning fraktsioonide esimeestest, kelleks on Urve Tiidus, Kadri Simson, Andres Anvelt, Priit Sibul, Andres Herkel ja Martin Helme.

Toimetaja: Karin Koppel, Anvar SamostJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.
Margus Tsahkna: ma ei välista uue erakonna loomist

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics