Trumpi meeskond koostas debatiks Clintoni psühholoogilise profiili ({{commentsTotal}})

Hillary Clintonit ja Donald Trumpi kujutavad kaugjuhitavad lennumasinad septembri keskel Californias. Autor: Reuters/Scanpix

Vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi meeskond lähenes tänaõhtusele esimesele teledebatile demokraatide kandidaadi Hillary Clintoniga enneolematu põhjalikkusega, sest spetsialistide käe all on valminud vastaskandi debateerimisstiili detailne analüüs, kinnitavad allikad.

Trumpi meeskonna loodud analüüs käsitleb nii Clintoni kehakeelt kui miimika eripärasid, et aidata Trumpil vastase nõrkusi ära kasutada, vahendas Politico.

Analüüs, mida nimetatakse Clintoni psühholoogiliseks profiiliks, põhineb 16 aasta vältel Clintoni debattidel tehtud videotel. Selle koostamisel oli abiks ettevõte Cambridge Analytica, mis on spetsialiseerunud hääletajate ja annetajate psühholoogiliste mudelite koostamisele.

Nõunike hinnangul tõestab profiil, et Clintonil on märkimisväärseid nõrki kohti, ning toob välja ka väljendid, žestid ning näoilmed, mida demokraatide kandidaat kipub kasutama, kui ta ei ole vastuses kindel või üritab ebamugavast küsimusest kõrvale põigelda.

Trumpi kampaaniaga seotud allikad rääkisid, et selliseid andmeid teades saab Trump debatis paremini aimu, kuhu Clinton juttu tüürib, ning ühtlasi annab see talle võimaluse ära tunda vastase nõrkushetki ja teda siis jõuliselt rünnata.

"Nende arvates saab selle psühholoogilise profiili abil tema kehakeele ja muude asjade järgi ennustada, kuidas ta vastab, ning häälestada Trumpi seda ära tundma ja kasutama," rääkis allikas, kes ise peab selle tehnika tõhusust kaheldavaks ja pseudoteaduse-maiguliseks.

Trumpi kampaaniameeskond ei ole vastanud, milliseid ettevalmistusi vabariiklane debatiks teeb ja milline roll on selles Cambridge Analytical.

Reedel kirjutas New York Times, et Trump on vaadanud videoid Clintoni parimatest ja halvimatest hetkedest väitlustel, et tema haavatavaid kohti tundma õppida. Väidetavalt on ka Clinton debatiks valmistudes Trumpi psühholoogiale ja tema muutlikule meelele tähelepanu pööranud, et osata teda väitlusel paremini seljatada.

Clintoni kampaania kommunikatsioonidirektor Jennifer Palmieri ütles, et nad ei muretse eriti Trumpi meeskonna koostatud psühholoogilise analüüsi pärast.

"Palju edu," vastas Palmieri, kui temalt Trumpi väidetava plaani kohta küsiti. "Me kõik oleme näinud, kuidas Clinton on aastate vältel paljud rasked küsimused välja kannatanud. /.../ Donald Trump võib arvata, et ta on see, kellele õnnestub Clintonile naha vahele pugeda, kuid ma kahtlen selles".

Presidendikandidaatide debatt algab Eesti aja järgi kell 4 öösel ja ekspertide hinnangul võib see lüüa senise vaatajarekordi, tuues ekraanide ette kuni 100 miljonit inimest.

4. oktoobril toimub asepresidendikandidaatide debatt, kus on vastamisi vabariiklane Mike Pence ja demokraat Tim Kaine. Trump ja Clinton kohtuvad debatil veel 9. ja 19. oktoobril.

USA-le valitakse president 8. novembril.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.