Trumpi meeskond koostas debatiks Clintoni psühholoogilise profiili ({{commentsTotal}})

Hillary Clintonit ja Donald Trumpi kujutavad kaugjuhitavad lennumasinad septembri keskel Californias.
Hillary Clintonit ja Donald Trumpi kujutavad kaugjuhitavad lennumasinad septembri keskel Californias. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi meeskond lähenes tänaõhtusele esimesele teledebatile demokraatide kandidaadi Hillary Clintoniga enneolematu põhjalikkusega, sest spetsialistide käe all on valminud vastaskandi debateerimisstiili detailne analüüs, kinnitavad allikad.

Trumpi meeskonna loodud analüüs käsitleb nii Clintoni kehakeelt kui miimika eripärasid, et aidata Trumpil vastase nõrkusi ära kasutada, vahendas Politico.

Analüüs, mida nimetatakse Clintoni psühholoogiliseks profiiliks, põhineb 16 aasta vältel Clintoni debattidel tehtud videotel. Selle koostamisel oli abiks ettevõte Cambridge Analytica, mis on spetsialiseerunud hääletajate ja annetajate psühholoogiliste mudelite koostamisele.

Nõunike hinnangul tõestab profiil, et Clintonil on märkimisväärseid nõrki kohti, ning toob välja ka väljendid, žestid ning näoilmed, mida demokraatide kandidaat kipub kasutama, kui ta ei ole vastuses kindel või üritab ebamugavast küsimusest kõrvale põigelda.

Trumpi kampaaniaga seotud allikad rääkisid, et selliseid andmeid teades saab Trump debatis paremini aimu, kuhu Clinton juttu tüürib, ning ühtlasi annab see talle võimaluse ära tunda vastase nõrkushetki ja teda siis jõuliselt rünnata.

"Nende arvates saab selle psühholoogilise profiili abil tema kehakeele ja muude asjade järgi ennustada, kuidas ta vastab, ning häälestada Trumpi seda ära tundma ja kasutama," rääkis allikas, kes ise peab selle tehnika tõhusust kaheldavaks ja pseudoteaduse-maiguliseks.

Trumpi kampaaniameeskond ei ole vastanud, milliseid ettevalmistusi vabariiklane debatiks teeb ja milline roll on selles Cambridge Analytical.

Reedel kirjutas New York Times, et Trump on vaadanud videoid Clintoni parimatest ja halvimatest hetkedest väitlustel, et tema haavatavaid kohti tundma õppida. Väidetavalt on ka Clinton debatiks valmistudes Trumpi psühholoogiale ja tema muutlikule meelele tähelepanu pööranud, et osata teda väitlusel paremini seljatada.

Clintoni kampaania kommunikatsioonidirektor Jennifer Palmieri ütles, et nad ei muretse eriti Trumpi meeskonna koostatud psühholoogilise analüüsi pärast.

"Palju edu," vastas Palmieri, kui temalt Trumpi väidetava plaani kohta küsiti. "Me kõik oleme näinud, kuidas Clinton on aastate vältel paljud rasked küsimused välja kannatanud. /.../ Donald Trump võib arvata, et ta on see, kellele õnnestub Clintonile naha vahele pugeda, kuid ma kahtlen selles".

Presidendikandidaatide debatt algab Eesti aja järgi kell 4 öösel ja ekspertide hinnangul võib see lüüa senise vaatajarekordi, tuues ekraanide ette kuni 100 miljonit inimest.

4. oktoobril toimub asepresidendikandidaatide debatt, kus on vastamisi vabariiklane Mike Pence ja demokraat Tim Kaine. Trump ja Clinton kohtuvad debatil veel 9. ja 19. oktoobril.

USA-le valitakse president 8. novembril.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema