Nordea vahetab ühekordsed koodikaardid turvalisemate lahenduste vastu ({{commentsTotal}})

Nordea pank juurutab viipemaksekaarti. Autor: Olvier Morin/Reuters/Scanpix

Nordea pank, mis kasutab siiani internetipangas ühekordseid koodikaarte, vahetab Euroopa Liidu soovituste tõttu senise lahenduse turvalisemate vastu. Üleminek alternatiividele on kohustuslik.

Seoses Euroopa Liidu soovitustega pankadele muuta veebipõhised maksed turvalisemaks, on Nordea asendamas ühekordsed koodikaardid alternatiividega: koodirakendus ja digivõti. Neist esimene on mobiilirakendus, mis sarnaneb mobiil-ID-ga ja teine füüsiline seadeldis, mis sarnaneb PIN-kalkulaatoriga.

Lisaks toimivad autentimisvahenditena edasi ka praegu kasutusel olevad mobiil-ID ja ID-kaart. Koodirakendus toimib ka juhul, kui mobiilne andmeside on välja lülitatud või see mingil põhjusel puudub.

Järgmise aasta 1. aprillist ühekordseid koodikaarte enam tuvastusvahendina interneti- või mobiilipanka sisenemisel ei aktsepteerita. Kuna tegu on kohustusliku muudatusega, suunatakse kliente vana tuvastusmeetodit uute vastu vahetama.

Üleminek turvalisemale lahendusele toimub kõigis kolmes Balti riigis. Leedus loobus Nordea ühekordsetest koodikaartidest juba pool aastat tagasi.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.