Nordea vahetab ühekordsed koodikaardid turvalisemate lahenduste vastu ({{commentsTotal}})

Nordea pank juurutab viipemaksekaarti.
Nordea pank juurutab viipemaksekaarti. Autor/allikas: Olvier Morin/Reuters/Scanpix

Nordea pank, mis kasutab siiani internetipangas ühekordseid koodikaarte, vahetab Euroopa Liidu soovituste tõttu senise lahenduse turvalisemate vastu. Üleminek alternatiividele on kohustuslik.

Seoses Euroopa Liidu soovitustega pankadele muuta veebipõhised maksed turvalisemaks, on Nordea asendamas ühekordsed koodikaardid alternatiividega: koodirakendus ja digivõti. Neist esimene on mobiilirakendus, mis sarnaneb mobiil-ID-ga ja teine füüsiline seadeldis, mis sarnaneb PIN-kalkulaatoriga.

Lisaks toimivad autentimisvahenditena edasi ka praegu kasutusel olevad mobiil-ID ja ID-kaart. Koodirakendus toimib ka juhul, kui mobiilne andmeside on välja lülitatud või see mingil põhjusel puudub.

Järgmise aasta 1. aprillist ühekordseid koodikaarte enam tuvastusvahendina interneti- või mobiilipanka sisenemisel ei aktsepteerita. Kuna tegu on kohustusliku muudatusega, suunatakse kliente vana tuvastusmeetodit uute vastu vahetama.

Üleminek turvalisemale lahendusele toimub kõigis kolmes Balti riigis. Leedus loobus Nordea ühekordsetest koodikaartidest juba pool aastat tagasi.

Toimetaja: Merilin PärliPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics