Kopenhaagenis jätkub süütamistelaine: nädalavahetusel pandi tuli otsa 11 autole ({{commentsTotal}})

Põlev auto, arhiivifoto. Autor: AFP/Scanpix

Nädalavahetusel süüdati Kopenhaagenis 11 autot. Kokku on käesoleval aastal Taani pealinnas pandud põlema rohkem kui 200 sõidukit.

Taani politsei teatas täna, et seoses ühe Amageri piirkonnas toimunud süütamisega on kinni peetud 17-aastane noormees, vahendas The Local.

Nooruk jäi vahele seetõttu, et oli süütamise ajal saanud põletushaavu ning tema tuttavad teatasid sellest võimudele. Täna kohtu ette astunud noormees kinnitas, et süütas auto omal algatusel ning mingeid korraldusi ta kelleltki teiselt ei saanud. Politsei peab süüdistatava väidet usutavaks.

Kuigi tegu on juba teise isikuga, kes autode põlema panemise asjus kinni peetakse, pole märke, et süütamistelaine vaibumas oleks.

Kopenhaageni politsei inspektor Jens Møller Jensen ütles TV2 intervjuus, et korrakaitsjad keskenduvad menetluse raames mitmele teooriale.

Esimese versiooni kohaselt on autopõlengud ja nende kajastamine meedias tekitanud nn lumepalliefekti ehk iga uus juhtum on toonud kaasa uusi jäljendajaid. Teise versiooni kohaselt aga mängib kindel rühm kurjategijaid politseiga "oma arust põnevat kassi-hiire mängu".

"Me analüüsime juhtumite sündmuskohti ja kellaaegu ning loodame leida mustrit," sõnas Jensen.

Lisaks ei saa Jenseni sõnul välistada, et osa - kuigi mitte eriti suur osa - juhtumeid võivad olla ka katsed süütamistelaine varjus kindlustuspettusi sooritada.

Kopenhaageni politsei on loonud süütamistelaine uurimiseks eraldi töörühma. Samuti on suurendatud valvekaamerate ja öiste patrullide arvu.

Autode süütamine on käesoleval aastal levinud plahvatuslikult ka mitmes Rootsi linnas.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.