Kopenhaagenis jätkub süütamistelaine: nädalavahetusel pandi tuli otsa 11 autole ({{commentsTotal}})

Põlev auto, arhiivifoto.
Põlev auto, arhiivifoto. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Nädalavahetusel süüdati Kopenhaagenis 11 autot. Kokku on käesoleval aastal Taani pealinnas pandud põlema rohkem kui 200 sõidukit.

Taani politsei teatas täna, et seoses ühe Amageri piirkonnas toimunud süütamisega on kinni peetud 17-aastane noormees, vahendas The Local.

Nooruk jäi vahele seetõttu, et oli süütamise ajal saanud põletushaavu ning tema tuttavad teatasid sellest võimudele. Täna kohtu ette astunud noormees kinnitas, et süütas auto omal algatusel ning mingeid korraldusi ta kelleltki teiselt ei saanud. Politsei peab süüdistatava väidet usutavaks.

Kuigi tegu on juba teise isikuga, kes autode põlema panemise asjus kinni peetakse, pole märke, et süütamistelaine vaibumas oleks.

Kopenhaageni politsei inspektor Jens Møller Jensen ütles TV2 intervjuus, et korrakaitsjad keskenduvad menetluse raames mitmele teooriale.

Esimese versiooni kohaselt on autopõlengud ja nende kajastamine meedias tekitanud nn lumepalliefekti ehk iga uus juhtum on toonud kaasa uusi jäljendajaid. Teise versiooni kohaselt aga mängib kindel rühm kurjategijaid politseiga "oma arust põnevat kassi-hiire mängu".

"Me analüüsime juhtumite sündmuskohti ja kellaaegu ning loodame leida mustrit," sõnas Jensen.

Lisaks ei saa Jenseni sõnul välistada, et osa - kuigi mitte eriti suur osa - juhtumeid võivad olla ka katsed süütamistelaine varjus kindlustuspettusi sooritada.

Kopenhaageni politsei on loonud süütamistelaine uurimiseks eraldi töörühma. Samuti on suurendatud valvekaamerate ja öiste patrullide arvu.

Autode süütamine on käesoleval aastal levinud plahvatuslikult ka mitmes Rootsi linnas.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics