Uuring: London on jätkuvalt maailma finantskeskus, kuid Brexit võib seda muuta ({{commentsTotal}})

23. juunil otsustavad Briti valijad, kas jätkata Euroopa Liidus või mitte.
23. juunil otsustavad Briti valijad, kas jätkata Euroopa Liidus või mitte. Autor/allikas: Neil Hall/Reuters/Scanpix

Londoni roll maailma tähtsaima finantskeskusena võib olla ohus, kuna ilmnema hakkavad Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise mõjud, selgub värskest uuringust.

Z/Yen-i 20. globaalsete finantskeskuste indeks (GFCI), mis vaatleb 87 maailma finantskeskust, näitab, et London püsib veel New Yorgi ees esikohal. Neile järgnevad Singapur ja Hongkong, vahendas Reuters.

Uuring võttis arvesse konkurentsi, ettevõtluskeskkonda, infrastruktuuri ning finantssektori töötajate vastuseid küsitlusele.

Z/yen selgitas, et Brexiti referendumi tulemused uuringus veel ei peegeldu, kuna see põhineb juuni lõpu andmetel.

Järgmine uuring võib aga olla teistsugune. "Vaadates edasi GFCI 21 poole, siis juulis ja augustis Londonile antud hinnangud on varasemast palju madalamad. GFCI 21 võib näidata märkimisväärseid muudatusi," selgitas ettevõte pressiteates.

Lisaks Londonile on Z/Yeni esikümnes Euroopa linnadest vaid Zürich, mis on üheksandal kohal.

Viiendal kohal on Tokyo, sellele järgnevad San Francisco, Boston ja Chicago ning Washington on kümnendal kohal.

Osad Euroopa finantskeskused, näiteks Pariis, Frankfurt, Luksemburg ja Dublin loodavad, et osad Suurbritannias baseeruvad pangad ja teised finantsteenused kolivad sealt ära.

Luksemburg, Frankfurt, Genf ja München asuvad edetabelis vastavalt 12., 19., 23. ja 27. kohal, Pariis ja Dublin on Kaimani saarte järel 29. ja 31. kohal.

"Luksemburg ja Dublin tõusevad nimekirjas kiiresti, kuid Genf ja Amsterdam langevad," selgus uuringust.

Euroopa Liidus tegutsevad finantsettevõtted sõltuvad tegevusloaõigusest, et kogu liidus oma teenust pakkuda. Samas pole teada, kas Suurbritannia säilitab oma täieliku tegevusloaõiguse, kui liidust lahkub.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema