Uuring: London on jätkuvalt maailma finantskeskus, kuid Brexit võib seda muuta ({{commentsTotal}})

23. juunil otsustavad Briti valijad, kas jätkata Euroopa Liidus või mitte. Autor: Neil Hall/Reuters/Scanpix

Londoni roll maailma tähtsaima finantskeskusena võib olla ohus, kuna ilmnema hakkavad Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise mõjud, selgub värskest uuringust.

Z/Yen-i 20. globaalsete finantskeskuste indeks (GFCI), mis vaatleb 87 maailma finantskeskust, näitab, et London püsib veel New Yorgi ees esikohal. Neile järgnevad Singapur ja Hongkong, vahendas Reuters.

Uuring võttis arvesse konkurentsi, ettevõtluskeskkonda, infrastruktuuri ning finantssektori töötajate vastuseid küsitlusele.

Z/yen selgitas, et Brexiti referendumi tulemused uuringus veel ei peegeldu, kuna see põhineb juuni lõpu andmetel.

Järgmine uuring võib aga olla teistsugune. "Vaadates edasi GFCI 21 poole, siis juulis ja augustis Londonile antud hinnangud on varasemast palju madalamad. GFCI 21 võib näidata märkimisväärseid muudatusi," selgitas ettevõte pressiteates.

Lisaks Londonile on Z/Yeni esikümnes Euroopa linnadest vaid Zürich, mis on üheksandal kohal.

Viiendal kohal on Tokyo, sellele järgnevad San Francisco, Boston ja Chicago ning Washington on kümnendal kohal.

Osad Euroopa finantskeskused, näiteks Pariis, Frankfurt, Luksemburg ja Dublin loodavad, et osad Suurbritannias baseeruvad pangad ja teised finantsteenused kolivad sealt ära.

Luksemburg, Frankfurt, Genf ja München asuvad edetabelis vastavalt 12., 19., 23. ja 27. kohal, Pariis ja Dublin on Kaimani saarte järel 29. ja 31. kohal.

"Luksemburg ja Dublin tõusevad nimekirjas kiiresti, kuid Genf ja Amsterdam langevad," selgus uuringust.

Euroopa Liidus tegutsevad finantsettevõtted sõltuvad tegevusloaõigusest, et kogu liidus oma teenust pakkuda. Samas pole teada, kas Suurbritannia säilitab oma täieliku tegevusloaõiguse, kui liidust lahkub.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.