Fotod ja video: Järva-Madise kalmistul lõhuti mõisnike hauamonumente ({{commentsTotal}})

Albu vallas Järva-Madise kiriku juures asuval vanal kalmistul lõhuti mõisnike perekonna Vietinghoff-Scheeli hauamonumentide kaks graniitristi. Juhtunu tuli ilmsiks möödunud kolmapäeval, kuid kogudus ei pidanud vajalikuks politseisse pöörduda.

Muinsuskaitseameti kinnitusel olid mõisnike perekonna Vietinghoff-Scheeli hauatähiste graniitristid varem parandatud ja oma endisele kohale tagasi pandud. Kuna mahakukkunud ristidel on nüüd uusi purunemiskohti, ei saanud need tekkida ainuüksi loodusjõudude mõjul, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu ka andsid järele just need paranduste kohad. Kivid on päris tükkideks kukkunud ja kõvasti kannatada saanud. Muinsuskaitseamet vormistab sellises situatsioonis mälestise rikkumise akti ja kindlasti pöördume ka politsei poole," rääkis muinsuskaitseameti Järvamaa vaneminspektor Karen Klandorf.

Järva-Madise koguduse juht Hirvo Rannu peab juhtunut rünnakuks koguduse vastu. Sääraseid vandaalitsemisi on ette tulnud varemgi.

Rannu on enam kui kindel, kes selle teo võis toime panna. "Ma ei taha sellest inimesest rääkida, sest kui ma midagi räägiks, siis kõik teavad, kellega on tegemist," ütles Rannu.

Ometi pole ta politsei poole pöördunud. "Ei pöördu. Ei näe mõtet. Eelmisel korral pöördusime, sellest ei tulnud mitte midagi," selgitas ta.

Kogudus ei plaani Hirvo Rannu sõnul teha kulutusi, et lõhutud hauatähised taastada.

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema