Fotod ja video: Järva-Madise kalmistul lõhuti mõisnike hauamonumente ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
7 pilti
Foto: Järva-Madise kalmistul lõhuti mõisnike perekonna hauamonumentide graniitristid. Autor: Olev Kenk/ERR

Albu vallas Järva-Madise kiriku juures asuval vanal kalmistul lõhuti mõisnike perekonna Vietinghoff-Scheeli hauamonumentide kaks graniitristi. Juhtunu tuli ilmsiks möödunud kolmapäeval, kuid kogudus ei pidanud vajalikuks politseisse pöörduda.

Muinsuskaitseameti kinnitusel olid mõisnike perekonna Vietinghoff-Scheeli hauatähiste graniitristid varem parandatud ja oma endisele kohale tagasi pandud. Kuna mahakukkunud ristidel on nüüd uusi purunemiskohti, ei saanud need tekkida ainuüksi loodusjõudude mõjul, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu ka andsid järele just need paranduste kohad. Kivid on päris tükkideks kukkunud ja kõvasti kannatada saanud. Muinsuskaitseamet vormistab sellises situatsioonis mälestise rikkumise akti ja kindlasti pöördume ka politsei poole," rääkis muinsuskaitseameti Järvamaa vaneminspektor Karen Klandorf.

Järva-Madise koguduse juht Hirvo Rannu peab juhtunut rünnakuks koguduse vastu. Sääraseid vandaalitsemisi on ette tulnud varemgi.

Rannu on enam kui kindel, kes selle teo võis toime panna. "Ma ei taha sellest inimesest rääkida, sest kui ma midagi räägiks, siis kõik teavad, kellega on tegemist," ütles Rannu.

Ometi pole ta politsei poole pöördunud. "Ei pöördu. Ei näe mõtet. Eelmisel korral pöördusime, sellest ei tulnud mitte midagi," selgitas ta.

Kogudus ei plaani Hirvo Rannu sõnul teha kulutusi, et lõhutud hauatähised taastada.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.