Karilaid: Ratasest võiks saada erakonna esimees, Savisaarest auesimees ({{commentsTotal}})

Keskerakonna juhatuse aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et Edgar Savisaar võiks teha kokkuleppe Jüri Ratasega, et viimasest saaks erakonna uus esimees. Savisaart näeb ta pigem erakonna auesimehena.

Jaanus Karilaid eeldab, et 5. novembril Paides toimuval erakonna kongressil saaks Keskerakond omale nii uue juhatuse kui ka uue esimehe. Selle tulemusel loodab ta oma erakonda taas ühtsena ja ühes leeris näha.

"Keskerakonna kongress peab ära lahendama, et me läheme ühte jalga nagu üks hea orkester, mängime ühes hääles ja oleme harmoonias," ütles Karilaid ETV saates "Ringvaade".

Muuhulgas peab ta vajalikuks juhatuse volituste suurendamist erakonna esimehe volituste arvelt.

"Oleme pannud erakonna esimehele liiga suure vastutuse. Tulevikus tahab ka erakonna juhatus olla otsustaja, kas me lubame selliseid garantiikirju teha või mitte," tõi Karilaid näiteks.

Karilaid leiab, et Savisaar on oma paranoiadega üle piiri läinud, mistõttu vajaks erakond uut esimeest.

"Ma saan aru, et kaitsepolitsei ja prokuratuur on erakonna esimehele haiget teinud, aga see on süvendanud erakonna esimehes paranoiat, et kõik on kaitsepolitsei agendid ja see paranoia on liiga kaugele läinud. Keskerakond kaitseb Keskerakonna esimeest poliitilise protsessi eest, aga me ei saa selle paranoiaga minna liiale, väites, et iga teine või kolmas on kaitsepolitsei agent," ütles Karilaid.

Ta nimetab end ka praegu Savisaare pooldajaks, kuid näeb tema rolli teisenemist ning peab vajalikuks uue esimehe valimist. "Ma olen ka täna Savisaare pooldaja, aga see ei tähenda, et erakonna esimees ei võiks vahetuda. Ma arvan, et sellisest juhtimiskriisist võiks erakonna välja tuua Jüri Ratas."

Karilaid tuletas meelde, et erakond näitab oma toetust Savisaarele ka tema suurte kulude katmisega. "Keegi pole Edgar Savisaart maha jätnud. Erakonna volikogu on talle palga määranud, samuti autojuhi ja auto. Oleme maksnud kinni ka erakonna esimehe kohtukulud, mis on väga suured. Erakond on in corpore täna esimeest kaitsmas ja ta ise peaks ka tegema kompromisse ja kokkuleppeid. Kui ta teeks Jüri Ratasega kokkuleppe erakonna tuleviku suhtes, oleks see Keskerakonnale väga kasulik igal tasandil."

Karilaid tunnustas Savisaare minevikuteeneid, kuid leidis, et tahavaatepeegli kaudu erakonda juhtida ei saa ning peaks lähtuma tulevikueesmärkidest. Ta ise näeb seda valitsuses. Edgar Savisaarele soovitab ta aga taanduda auesimehe kohale nagu Reformierakond on toiminud Siim Kallasega.

Toimetaja: Merilin PärliPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics