Üleajavate reservidega töötukassa hakkab töötavaid inimesi ümber koolitama ({{commentsTotal}})

Töötukassa hakkab järgmisest aastast töötuse ennetamiseks pakkuma ümberõpet ja koolitust töötavatele inimestele. Aastas peaks koolitust saama kuni 10 000 inimest, kes on vanemaealised ja madala haridustasemega. Teenuste kogumahuks planeeritakse järgmisel aastal ligi kolm miljonit eurot. Ametiühingud leiavad, et kui töötuskindlustusmakse määra alandada ei õnnestu, tuleks see suunata tagasi tööturule.

Töötukassa on siiani pakkunud koolitusi pigem tööotsijatele, näiteks vajalikku keeleõpet, mida töölesaamine eeldaks. Kui töötav inimene tahab ennast koolitada, tuleb tal praegu tasuda kulud ise või otsida kompromissi tööandjaga. Järgmise aasta maikuust pakuks töötukassa kuni aastast koolitust eelkõige üle 50-aastastele inimestele.

"Kui inimesel on näiteks vananenud oskused, aastatetagune haridus, mida täna enam vaja ei lähe, või on sellel erialal, kus ta töötab, puudulikud oskused, siis on võimalik neid tulevikus ka meie toel arendada," selgitas töötukassa juht Meelis Paavel "Aktuaalsele kaamerale".

Nii tööandjad kui ka ametiühingud nõustuvad, et koolituste pakkumine töötavatele inimestele on vajalik, sest Eestis ei oma ligi kolmandik töötajatest ei kõrg- ega kutseharidust.

"Meie jaoks on see väga oluline, sest pensioniiga ähvardab ju tõusta, inimestel on raskusi pensionieani töötamisega, karjääri on vaja vahetada, töökohad muutuvad. Meie unistus on see, et tegelikult saaksid ümber õppida ja tuge ümberõppimisel võimalikult kõik töötajad ja mitu korda oma karjääri jooksul," ütles ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson.

Töötuse määr on Eestis viimastel aastatel püsinud stabiilselt madalal. Sellest hoolimata ei ole viimasel paaril aastal töötuskindlustusmakse määra alandatud, mistõttu suureneks
töötukassa reservid aastas umbes 35 miljoni euro võrra. Ennetavate meetmete rakendamisel kasvaksid reservid aastas umbes 12 miljoni võrra.

"Nende ülelaekuvate rahade arvel peaks tegema midagi, mis tööturgu mõjutab. Ennetavad meetmed on see pakett, mis lisaks tänastele töötukassa võimalustele võiks lisanduda," põhjendas Paavel.

 

Toimetaja: Merilin PärliPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics