ERR Moskvas: Vene ekspertide sõnul on nüüd võimalus USA Süüriast välja pressida ({{commentsTotal}})

Venemaa ja USA Süüria relvarahu läbirääkimiste ummikusse jõudmine näitab, et mõlemad rahuprotsessi toetajad ei kontrolli täielikult oma liitlasi Süürias. See aga toob esiplaanile jõuliste meetmete pooldajaid, keda on palju nii Washingtonis kui ka Moskvas.

Lääs süüdistab Venemaad humanitaarkonvoi hävitamises Aleppos. Moskva vastab samasuguste süüdistustega ameeriklaste aadressil, kes pommitasid Bashar al-Assadi armeed Deir ez-Zori linnas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Äsja kokkulepitud vaherahu on nurjunud ja see juhtus rahuprotsessi toetajate abiga.

"Venemaa ja USA kokkuleppe nurjumine näitab, et suurriigid ise ei oska seda konflikti mõjutada," ütles Venemaa Islami Maailm strateegiliste uuringute keskuse president Šamil Sultanov.

Aleppos on humanitaarkatastroof, aga Süürias on jätkuvalt neid, kes tervitavad relvarahu kokkuleppe nurjumist.

"Me loodame, et Venemaa enam ei sõlmi ameeriklastega mingeid kokkuleppeid, sest me näeme, et need kokkulepped vaid süvendavad kriisi. Terroristid saavad jõudu juurde," arvas Süüria liikumise Rahumeelsete Muudatuste Poolt esindaja Venemaal Salim Assad Ali.

Võitlus ISIS-e vastu muutus Moskva ja Washingtoni vastasseisuks ja mitte ainult diplomaatiliseks, vaid ka sõjaliseks.

"Meil, Venemaal, on ka jõud, grupid, kes arvavad, et nüüd on võimalus puruks lüüa need jõud Süürias, keda toetab Lääs. Ma arvan, et see on illusioon. Seda ei ole võimalik teha," ütles Sultanov.

Kuid osa vene eksperte arvab, et nüüd on suurepärane võimalus, et Ameerika Süüriast täiesti välja pressida.

"Me näeme Süürias USA rolli nõrgenemist. See tendents jätkub. Aga sellest ei tulene, et samal ajal nõrgeneb ka Venemaa roll. Arvan, et see on absoluutselt vale seisukoht. Venemaa vaid tugevdab oma positsioone Süürias, kuid seda on raske teha," rääkis SRÜ instituudi asedirektor, sõjaväeekspert Vladimir Jevsejev.

Venemaa diplomaadid ÜRO-s arvavad siiski, et Venemaa ja Ameerika kokkulepe ei ole veel lõplikult nurjatud.

Samal ajal kõlavad Bashar al-Assadi armee aadressil juba süüdistused keemiarelva kasutamises opositsiooni vastu Aleppos.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema