ERR Moskvas: Vene ekspertide sõnul on nüüd võimalus USA Süüriast välja pressida ({{commentsTotal}})

Venemaa ja USA Süüria relvarahu läbirääkimiste ummikusse jõudmine näitab, et mõlemad rahuprotsessi toetajad ei kontrolli täielikult oma liitlasi Süürias. See aga toob esiplaanile jõuliste meetmete pooldajaid, keda on palju nii Washingtonis kui ka Moskvas.

Lääs süüdistab Venemaad humanitaarkonvoi hävitamises Aleppos. Moskva vastab samasuguste süüdistustega ameeriklaste aadressil, kes pommitasid Bashar al-Assadi armeed Deir ez-Zori linnas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Äsja kokkulepitud vaherahu on nurjunud ja see juhtus rahuprotsessi toetajate abiga.

"Venemaa ja USA kokkuleppe nurjumine näitab, et suurriigid ise ei oska seda konflikti mõjutada," ütles Venemaa Islami Maailm strateegiliste uuringute keskuse president Šamil Sultanov.

Aleppos on humanitaarkatastroof, aga Süürias on jätkuvalt neid, kes tervitavad relvarahu kokkuleppe nurjumist.

"Me loodame, et Venemaa enam ei sõlmi ameeriklastega mingeid kokkuleppeid, sest me näeme, et need kokkulepped vaid süvendavad kriisi. Terroristid saavad jõudu juurde," arvas Süüria liikumise Rahumeelsete Muudatuste Poolt esindaja Venemaal Salim Assad Ali.

Võitlus ISIS-e vastu muutus Moskva ja Washingtoni vastasseisuks ja mitte ainult diplomaatiliseks, vaid ka sõjaliseks.

"Meil, Venemaal, on ka jõud, grupid, kes arvavad, et nüüd on võimalus puruks lüüa need jõud Süürias, keda toetab Lääs. Ma arvan, et see on illusioon. Seda ei ole võimalik teha," ütles Sultanov.

Kuid osa vene eksperte arvab, et nüüd on suurepärane võimalus, et Ameerika Süüriast täiesti välja pressida.

"Me näeme Süürias USA rolli nõrgenemist. See tendents jätkub. Aga sellest ei tulene, et samal ajal nõrgeneb ka Venemaa roll. Arvan, et see on absoluutselt vale seisukoht. Venemaa vaid tugevdab oma positsioone Süürias, kuid seda on raske teha," rääkis SRÜ instituudi asedirektor, sõjaväeekspert Vladimir Jevsejev.

Venemaa diplomaadid ÜRO-s arvavad siiski, et Venemaa ja Ameerika kokkulepe ei ole veel lõplikult nurjatud.

Samal ajal kõlavad Bashar al-Assadi armee aadressil juba süüdistused keemiarelva kasutamises opositsiooni vastu Aleppos.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.