Simson: fraktsiooni liikmed ei pruugi kokkulepetest kinni pidada ({{commentsTotal}})

Kadri Simson tunnistab, et ta enam ei kontrolli oma fraktsioonikaaslaste hääli. Autor: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson tunnistas, et ta ei kontrolli fraktsiooni ja selle liikmed ei pruugi järgmisel esmaspäeval riigikogus peetavatel presidendivalimistel hääletada nii, nagu kokku lepitakse.

"Ei, selle eest ma pärast laupäeva vastutada ei saa," vastas Simson esmaspäeval ajakirjanike küsimusele, kas ta kontrollib fraktsiooni ja teab, et valimistel lähevad kõik hääled eelnevalt kokku lepitud kandidaadile.

Simson ütles pärast tänast riigikogu vanematekogu istungit, et fraktsioonid võtsid ööpäeva uue kandidaadi üle nõu pidamiseks ja selliste kandidaatide leidmiseks, kes on ühiskonnas lugupeetud inimesed, aga ei tekita üheski poliitilises jõus automaatset vastasseisu.

Küsimusele, kas keskerakondlased püüavad leida kandidaati, kes sobiks nii Keskparteile kui Reformierakonnale, vastas Simson, et uut kandidaati ei otsita praegu poliitikute seast. "Oleme praeguses õnnetus seisus seetõttu, et Reformierakond ütles protsessi alguses, et valida saab ühte või teist reformierakondlast. Kui me nüüd sellest kastist laiemalt vaatame, siis võime leida teisi kandidaate küll, kellel on riigikogu toetus olemas," sõnas Simson.

"Vanematekogus leppisime kokku, et 23 tunni pärast saame taas kokku ja see on kõik. Vajadus president järgmisel esmaspäeval ära valida oli tänase kokkusaamise eeldus," lausus Simson.

Valimiskogu hääletuse esimeses voorus välja langenud Keskerakonna kandidaat Mailis Reps ütles BNS-ile, et riigikogus ta uuesti ei kandideeri, kuid kui valimised peaks taas valimiskokku jõudma, siis ta võib uuesti osaleda.

"Kui leitakse tugev erakondade ülene kandidaat, siis ma ei tule. Kui aga ei leita, võin uuesti osaleda," sõnas ta.

Simsoni sõnul otsivad fraktsioonid praegu absoluutselt teistsugust kandidaati kui olid valimiskogus. "Olen veendunud, et Reps võiks olla valimiskogus kõva kandidaat, aga praegu riigikogus 68 toetushääle saamiseks on vaja leida kandidaat, kes ei kuulu ühtegi erakonda," sõnas Simson.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.