Simson: fraktsiooni liikmed ei pruugi kokkulepetest kinni pidada ({{commentsTotal}})

Kadri Simson tunnistab, et ta enam ei kontrolli oma fraktsioonikaaslaste hääli.
Kadri Simson tunnistab, et ta enam ei kontrolli oma fraktsioonikaaslaste hääli. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson tunnistas, et ta ei kontrolli fraktsiooni ja selle liikmed ei pruugi järgmisel esmaspäeval riigikogus peetavatel presidendivalimistel hääletada nii, nagu kokku lepitakse.

"Ei, selle eest ma pärast laupäeva vastutada ei saa," vastas Simson esmaspäeval ajakirjanike küsimusele, kas ta kontrollib fraktsiooni ja teab, et valimistel lähevad kõik hääled eelnevalt kokku lepitud kandidaadile.

Simson ütles pärast tänast riigikogu vanematekogu istungit, et fraktsioonid võtsid ööpäeva uue kandidaadi üle nõu pidamiseks ja selliste kandidaatide leidmiseks, kes on ühiskonnas lugupeetud inimesed, aga ei tekita üheski poliitilises jõus automaatset vastasseisu.

Küsimusele, kas keskerakondlased püüavad leida kandidaati, kes sobiks nii Keskparteile kui Reformierakonnale, vastas Simson, et uut kandidaati ei otsita praegu poliitikute seast. "Oleme praeguses õnnetus seisus seetõttu, et Reformierakond ütles protsessi alguses, et valida saab ühte või teist reformierakondlast. Kui me nüüd sellest kastist laiemalt vaatame, siis võime leida teisi kandidaate küll, kellel on riigikogu toetus olemas," sõnas Simson.

"Vanematekogus leppisime kokku, et 23 tunni pärast saame taas kokku ja see on kõik. Vajadus president järgmisel esmaspäeval ära valida oli tänase kokkusaamise eeldus," lausus Simson.

Valimiskogu hääletuse esimeses voorus välja langenud Keskerakonna kandidaat Mailis Reps ütles BNS-ile, et riigikogus ta uuesti ei kandideeri, kuid kui valimised peaks taas valimiskokku jõudma, siis ta võib uuesti osaleda.

"Kui leitakse tugev erakondade ülene kandidaat, siis ma ei tule. Kui aga ei leita, võin uuesti osaleda," sõnas ta.

Simsoni sõnul otsivad fraktsioonid praegu absoluutselt teistsugust kandidaati kui olid valimiskogus. "Olen veendunud, et Reps võiks olla valimiskogus kõva kandidaat, aga praegu riigikogus 68 toetushääle saamiseks on vaja leida kandidaat, kes ei kuulu ühtegi erakonda," sõnas Simson.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema