Kolm päästjat sai merepääste koolitusel viga, neist kaks raskelt ({{commentsTotal}})

Merepäästeõppus. Pilt ei ole seotud selle juhtumiga. Autor: Pärnu Postimees/Scanpix

Eelmisel neljapäeval Tallinna lahel peetud merepääste koolitusel juhtunud õnnetuses sai vigastada kolm päästjat, päästeamet algatas juhtunu uurimiseks menetluse.

"Koolituse käigus juhtus eelmisel neljapäeval, 22. septembril Tallinna lahel intsident, mille käigus juhtus päästjatega kaks rasket ning üks kerge tööõnnetus. Tööõnnetuste asjaolude väljaselgitamine kestab ehk menetlus on pooleli," ütles päästeameti pressiesindaja Postimehele.

Päästeamet õnnetuse asjaolude kohta täpsemat infot ei avalda, viidates käimasolevale menetlusele, mis peaks juhtunu asjaolud välja selgitamata. Ka ei kommenteeri päästeamet päästjate vigastuste raskust.

Ametlikult kinnitamata andmetel sõitis koolitusel osalenud päästjate mootorpaat Tallinna lahel sõitnud suure laeva ahtrilainetesse ja tekkinud raputus põhjustas kolmele päästjale vigastusi. Pressiesindaja sõnul on kõik kolm viga saanud päästjat jätkuvalt töövõimetud.

Ametlikult kinnitamata andmetel sai üks päästja selgroovigastuse, üks murdis varbaluud ja kolmas sõrmeluud. Viga saanud päästjad töötavad Eesti eri piirkondades, üks Põhja, üks Lääne ja üks Ida päästekeskuses. Kõik kolm viga saanud päästjat olid ühes paadis.

Päästeameti päästetööde osakonna juhataja Heiki Soodla ütles, et amet tellis päästjate koolituse Reval merekoolilt. "Igasuguste õnnetusjuhtumite tekkimine õppetöö käigus ei ole aktsepteeritav. Ilmselgelt on siin tegu kellegi eksimusega ja loodame, et asjaolude uurimine annab sellele ka täpse vastuse," lausus Soodla.

"Juhtus see, et ristlainetusse sisenemisel kolm paadis olnud inimest libisesid ja kukkusid. Inimestel oli seljas kogu kohustuslik pääste- ja ohutusvarustus ja nad olid instrueeritud võimalikest ohtudest. Õnnetuse põhjuseid uuritakse," teatas merekooli esindaja.

Päästeamet korraldas tänavu riigihanke merepääste esimese astme koolituse sisseostmiseks, mille võitis Revali merekool. Merepääste esimese astme koolitus on mõeldud kõigile päästeameti töötajatele. Reeglina osaleb merepäästekoolitusel ühel kursusel 15 päästeameti töötajat, neljapäeval toimunud koolitusel osales 14 päästjat, kuna üks inimene ei saanud minna.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.