Nordecon nõuab maanteeametilt kohtus hüvitiseks 4,2 miljonit eurot ({{commentsTotal}})

Autor: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Kuna maanteeamet lasi 2012. aastal Tartu maantee Aruvalla-Kose lõigu laiendajal Nordecon suure osa paigaldatud liivakihist üles kaevata, siis nõuab ettevõtte kohtus tehtud tööde hüvitamist 4,2 miljoni euroga.

Septembri alguses tegi Harju maakohus esimese otsuse ja leidis, et Nordeconi nõue ei ole põhjendatud, kuid ettevõte kavatseb otsuse vaidlustada, kirjutab Postimees.

"Sisuliselt välistab maakohtu otsus töövõtja jaoks lepingu täitmise tingimustes igasuguse kindluse ning tellija jaoks vastuolulise käitumise eest igasuguse vastutuse," ütles Nordeconi juhatuse liige Erkki Suurorg ja lisas, et maanteeamet peab riigi esindajana oma tegevuses järgima heas usus tegutsemise põhimõtteid, mitte muutma enda poolt aktsepteeritud ja rakendatud reegleid sõlmitud lepingute täitmise kestel.

Maanteeametit kohtus esindava vandeadvokaadi Raiko Lipstoki sõnul käib peamine vaidlus selle üle, kas Nordeconi kasutatud Sojuzdornii meetodiga on üleüldse võimalik täita juba 1999. aastal kehtestatud maanteede projekteerimisnormide nõudeid ning maakohus on põhjendatult leidnud, et ei ole võimalik täita, mistõttu oli maanteeametil õigus keelata Nordeconil Sojuzdornii meetodi kasutamine.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.