Helme: meie valijatele ei meeldinud, kuidas paistis debatt Kaljurannaga ({{commentsTotal}})

Martin Helme Autor: Siim Lõvi/ERR
{{1474959960000 | amCalendar}}

EKRE aseesimees Martin Helme nõustus, et pigem peegeldab rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlus presidendivalimiste kampaania meeleolusid. Tema hinnangul on EKRE toetuse languse taga Marina Kaljurannaga toimunud vastasseisu kajastamine meedias.

"Ma arvan, et meie tagasiminek on tingitud sellest, kuidas meedia kajastas meie ja Kaljuranna vastasseisu. Sest Kaljurand selgelt oli populaarne kandidaat ja meie teravat kriitikat tema suhtes käsitleti nii nagu me ründame teda isiklikult," ütles Helme ERR-i raadiouudiste vahendusel.

"Nagu kampaania lõpusirgel olnud debatid näitasid, siis tegelikult ei olnud küsimus mingis isiklikus vimmas või ründamises, vaid selges maailmavaatelises vastasseisus. Aga ma olen nõus sellega, et tõenäoliselt ka meie valijale ei meeldinud see, kuidas asi välja paistis," lisas ta.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle EKRE-le 10 protsenti ning Vabaerakonnale üheksa protsenti valijatest. Kuu varem oli EKRE-l toetajaid 13 protsenti ning Vabaerakonnal 10 protsenti. Septembrikuised toetusnumbrid on mõlemale erakonnale aasta madalaimad.

Keskerakond näeb toetuse kasvu taga Repsi kampaaniat

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul näitavad toetusreitingud seda, et Keskerakond suutis presidendivalimiste ajal oma sõnumit kõige selgemalt edastada. Simsoni sõnul seadis Mailis Reps enne valimisi eesmärgiks tõstatada kampaania käigus senisest enam siseriiklikke küsimusi ning see tal ka õnnestus.

"Meie eesmärk on, et Eesti saaks endale riigipea, kes vaatab näoga rahva poole ja tegeleb ennekõike kodumaisete probleemidega. Kogu Mailis Repsi tegevus valimiste raames baseerus sellele ning inimesed toetavad seda lähenemist. Presidendivalimised näitasid, et Keskerakond on parim alternatiiv tänastele võimuparteidele ning just meie oleme võimelised muutusi tooma,“ ütles Simson erakonna teatel.

Keskerakonda toetas septembris 26 protsenti küsitluses osalenud inimestest. vastanutest. Augustiga võrreldes on Keskerakonna toetus kasvanud kaks protsenti.  

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.