Ettevõtjad eitavad KIK-ilt 1,7 miljoni euro väljapetmise soovi ({{commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Harju maakohtus esmaspäeval alanud kohtuprotsessil eitasid ettevõttega Oil Tech seotud inimesed oma süüd katses petta riigilt välja 1,7 miljonit eurot.

Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt esitasid OÜ Oil Tech osanik Juri Golubev (45) ja juhatuse liige Lembit Eespäev (60) ning ettevõtte huvides tegutsenud Kristina Tauts (41) ja Vambola Kolbakov (64) toetuse saamiseks KIK-ile korduvalt valeandmeid.

Pärast prokuröri tehtud ülevaadet süüdistusest ükski süüdistatavatest end süüdi ei tunnistanud, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR-i uudisteportaalile.

Otsa sõnul leidsid nii süüdistatavad kui nende kaitsjad, et süüdistus on kogu ulatuses põhjendamata.

Kohtuprotsess jätkub 30. septembril prokuröri taotletud tõendite uurimisega.

Riigiprokuratuur süüdistab osaühingut Oil Tech ja nelja ettevõttega seotud inimest soodustuskelmuse katses katses, millega üritati riigilt saada pettuse teel 1,7 miljonit eurot toetusraha.

Oil Tech taotles 2014. aastal Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK) kahel korral toetust, et soetada seadmed naftasaaduste jääkide ümbertöötlemiseks.

Taotluste järgi olid need seadmed väärt kokku ligi 3,6 miljonit eurot ning ettevõte küsis riigilt 1,7 miljonit eurot toetust ja lubas ülejäänud summa katta omafinantseeringuga.

Kuna KIK taotlusi ei rahuldanud, jäi toetus välja maksmata ja kuritegu katseks, märkis süüdistus.

Riigiprokurör Piret Paukštyse sõnul oli riigi toetus mõeldud selleks, et ettevõttel oleks võimalik oma tootmises tekkinud jäätmed uuesti kasutusele võtta.

"Kriminaalasja eeluurimisel kogutud andmeil OÜ-s Oil Tech selliseid jäätmeid üldse ei tekkinud, kuigi ettevõtte esindajad seda KIK-ile saadetud taotlustes ja vastustes korduvalt väitsid. Lisaks esitasid nad toetuse saamiseks muid dokumente, mis olid süüdistuse kohaselt võltsitud või fiktiivsed,“ ütles Paukštys.

„Kui mõni ettevõte painutab toetuse saamiseks reegleid endale kasulikus suunas ja esitab valeandmeid, siis paneb see ausad ettevõtted ebavõrdsesse seisu ja kahjustab ärikeskkonda,“ märkis riigiprokurör.

Oil Techi esindava vandeadvokaadi Jüri Leppiku sõnul on menetluses riigiprokuratuurile esitatud kõik vajalikud põhjendused, kuid kahetsusväärselt on need ilma sisulise analüüsita kõrvale heidetud.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo käivitas kriminaaluurimise 2014. aasta aprillis ning kriminaalasi saadeti kohtusse tänavu kevadel.

Toimetaja: Marek Kuulproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics