Tanker tõi Suurbritanniasse esmakordselt USA-st kildagaasisaadetise ({{commentsTotal}})

Gaasiühenduse sõlm.
Gaasiühenduse sõlm. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ühendriikidest saabus Suurbritanniasse teisipäeval esimene kildagaasisaadetisega tanker.

Laev 27 500 kuupmeetri etaaniga saabus Edinburghi lähistel Grangemouthi energiakompleksi, kus Põhjamerest nafta ja gaasi kättesaamine on muutnud liiga kulukaks.

Maailma suuruselt kolmas kemikaalidefirma Ineos loob 2,3 miljardi euro suuruse investeeringuga "sisulise gaasitoru", ütles firma. Üle Atlandi hakkab kildagaasi Suurbritanniasse ja Norrasse toimetama kaheksa tankerit.

Uus laadung Pennsylvaniast pärit gaasiga saabub Grangemouthi iga kolme nädala tagant. Kildagaasi kasutatakse muu hulgas plastiku valmistamiseks.

Pennsylvaniast pärit gaas asendab Põhjamere vähenevaid varusid. Möödunud aastal langes Põhjamerest saadud nafta hulk rekordiliselt madalale.

Šotimaal kehtib hetkel moratoorium frakkimisele. Kildagaasi kättesaamiseks kivimikihtide vahelt pumbatakse pinnasesse kivimeid lõhustavat kemikaalide segu. Meetod on vastuoluline ning keskkonnaaktivistid pelgavad selle mõju pinnaveele ja loodusele.

Briti valitsus andis frakkimisprojektidele ülejäänud riigis rohelise tule, kuid seni pole ükski projekt käivitunud, sest menetlus on pikk ja neid vaidlustatakse kohtus.

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics