PERH-i uueks juhiks valiti Agris Peedu ({{commentsTotal}})

Agris Peedu
Agris Peedu Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1474966414000 | amCalendar}}

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) nõukogu valis teisipäevasel koosolekul haigla uueks juhiks senise rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsleri Agris Peedu.

Peedu sõnul saab tulevikus tervishoiusektori korruptsiooni ennetada koolituste ja huvide deklareerimisega, mida ta kavatseb juurutama hakata ka PERH-is.

"Kui me jätame haigla eelmise juhi Tõnis Alliku korruptsioonisüüdistuse kõrvale, siis haigla oli ju hästi juhitud," ütles Peedu BNS-ile.

Küsimuse peale, kuidas tervishoiusektoris huvide konflikte ja korruptsiooni ennetada, vastas värske juht, et võimalusi on mitmeid. "Näiteks hangete kontekstis on väga palju räägitud töötajate huvide deklareerimisest, mida võiks PERH-is juurutama hakata."

Teise asjana tõi ta välja koolitused ja inimeste teadlikkuse tõstmise. "Ma üldse ei alahindaks huvide konflikti ning korruptsiooni ennetamisel ka koolitusi arstidele ja haigla töötajatele, millega saab teadlikkust neil teemadel tõsta," lisas ta.

"Korruptsiooni uurimiseks on haigla nõukogu tellimas erinevaid auditeid ja töö sel teemal käib. Kui ma ametisse asun, siis selle teema ma ka üles võtan ja vaatan, mis lahendusi annab välja pakkuda," rääkis Peedu.

Lisaks tõi Peedu olulisemate väljakutsetena haiglajuhi ametis välja probleemid haigekassas ja haigla kinnisvara investeeringud.

Haigekassa eelarve ülekulude lahendamine on Peedu sõnul paljuski asutuse nõukogu ja poliitikute tasandi küsimus. "Seetõttu omapoolseid lahendusi ma praegu pakkuma ei hakkaks, aga kui mind sellesse protsessi haiglajuhina kaasatakse, soovin kas otse või kaude kaasa rääkida," ütles ta.

Priske: uue juhi valimine oli pikk protsess

"Uue juhi valimine oli pikk protsess ja meil oli mitmeid erinevaid kandidaate laua peal. Agris Peedu ei ole küll otseselt meditsiinivaldkonna esindaja, aga pikaaegse PERH-i nõukogu liikmena on tal kogemus ja suur soov seda tööd teha," ütles nõukogu ajutine esimees Marika Priske BNS-ile.

Priske tõi välja ka selle, et Agris Peedu kandidatuuri toetasid ka haigla töötajad ja juhtkond, kelle arvamust nõukogu otsuse tegemisel kuulda võttis.

Kokku laekus regionaalhaigla juhatuse esimehe kohale 15 sooviavaldust.

Juhilt eeldatakse akadeemilist kõrgharidust, tervishoiusektori toimimise tundmist, orienteerumist Eesti riigi kui sihtasutuse asutaja juhtimisstruktuurides, vähemalt viieaastast tippjuhi kogemust, strateegilise planeerimise oskust, kõrget pingetaluvust ja head analüüsivõimet.

PERH-i endine juhatuse esimees Tõnis Allik, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises, otsustas juuni keskel ametist tagasi astuda. Allikut kahtlustatakse kahes kuriteoepisoodis.

Uue juhatuse esimehe tööle asumiseni täidab juhatuse esimehe ülesandeid PERH-i juhatuse liige-ülemarst Andrus Remmelgas.

Meditsiiniuudised teatasid juba täna varem oma allikale viidates, et uueks juhatuse esimeheks võidakse kinnitada Agris Peedu, kelle rahandusminister Sven Sester augustis PERHi nõukogust tagasi kutsus. Ilmselt oli see vajalik, kuna juristiharidusega Peedu kandideeris juhi kohale.

Portaali allikate teatel olid teised kaks kandidaati WHO esindaja Kõrgõstanis Jarno Habicht ja Eesti kohtuekspertiisi instituudi direktor Üllar Lanno.

Toimetaja: Karin Koppel, Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics