PERH-i uueks juhiks valiti Agris Peedu ({{commentsTotal}})

Agris Peedu Autor: Postimees/Scanpix
{{1474966414000 | amCalendar}}

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) nõukogu valis teisipäevasel koosolekul haigla uueks juhiks senise rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsleri Agris Peedu.

Peedu sõnul saab tulevikus tervishoiusektori korruptsiooni ennetada koolituste ja huvide deklareerimisega, mida ta kavatseb juurutama hakata ka PERH-is.

"Kui me jätame haigla eelmise juhi Tõnis Alliku korruptsioonisüüdistuse kõrvale, siis haigla oli ju hästi juhitud," ütles Peedu BNS-ile.

Küsimuse peale, kuidas tervishoiusektoris huvide konflikte ja korruptsiooni ennetada, vastas värske juht, et võimalusi on mitmeid. "Näiteks hangete kontekstis on väga palju räägitud töötajate huvide deklareerimisest, mida võiks PERH-is juurutama hakata."

Teise asjana tõi ta välja koolitused ja inimeste teadlikkuse tõstmise. "Ma üldse ei alahindaks huvide konflikti ning korruptsiooni ennetamisel ka koolitusi arstidele ja haigla töötajatele, millega saab teadlikkust neil teemadel tõsta," lisas ta.

"Korruptsiooni uurimiseks on haigla nõukogu tellimas erinevaid auditeid ja töö sel teemal käib. Kui ma ametisse asun, siis selle teema ma ka üles võtan ja vaatan, mis lahendusi annab välja pakkuda," rääkis Peedu.

Lisaks tõi Peedu olulisemate väljakutsetena haiglajuhi ametis välja probleemid haigekassas ja haigla kinnisvara investeeringud.

Haigekassa eelarve ülekulude lahendamine on Peedu sõnul paljuski asutuse nõukogu ja poliitikute tasandi küsimus. "Seetõttu omapoolseid lahendusi ma praegu pakkuma ei hakkaks, aga kui mind sellesse protsessi haiglajuhina kaasatakse, soovin kas otse või kaude kaasa rääkida," ütles ta.

Priske: uue juhi valimine oli pikk protsess

"Uue juhi valimine oli pikk protsess ja meil oli mitmeid erinevaid kandidaate laua peal. Agris Peedu ei ole küll otseselt meditsiinivaldkonna esindaja, aga pikaaegse PERH-i nõukogu liikmena on tal kogemus ja suur soov seda tööd teha," ütles nõukogu ajutine esimees Marika Priske BNS-ile.

Priske tõi välja ka selle, et Agris Peedu kandidatuuri toetasid ka haigla töötajad ja juhtkond, kelle arvamust nõukogu otsuse tegemisel kuulda võttis.

Kokku laekus regionaalhaigla juhatuse esimehe kohale 15 sooviavaldust.

Juhilt eeldatakse akadeemilist kõrgharidust, tervishoiusektori toimimise tundmist, orienteerumist Eesti riigi kui sihtasutuse asutaja juhtimisstruktuurides, vähemalt viieaastast tippjuhi kogemust, strateegilise planeerimise oskust, kõrget pingetaluvust ja head analüüsivõimet.

PERH-i endine juhatuse esimees Tõnis Allik, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises, otsustas juuni keskel ametist tagasi astuda. Allikut kahtlustatakse kahes kuriteoepisoodis.

Uue juhatuse esimehe tööle asumiseni täidab juhatuse esimehe ülesandeid PERH-i juhatuse liige-ülemarst Andrus Remmelgas.

Meditsiiniuudised teatasid juba täna varem oma allikale viidates, et uueks juhatuse esimeheks võidakse kinnitada Agris Peedu, kelle rahandusminister Sven Sester augustis PERHi nõukogust tagasi kutsus. Ilmselt oli see vajalik, kuna juristiharidusega Peedu kandideeris juhi kohale.

Portaali allikate teatel olid teised kaks kandidaati WHO esindaja Kõrgõstanis Jarno Habicht ja Eesti kohtuekspertiisi instituudi direktor Üllar Lanno.

Toimetaja: Karin Koppel, Laur Viirand



Telia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.