Tallinna linnajuhid lubasid Keskerakonna tülist kõrvale jääda ({{commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsuse pressikonverents Autor: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonda kuuluvad linnajuhid tegid teisipäeval ühisavalduse, milles distantseerivad end Keskerakonnas toimuvast sisetülist.

"Mõistagi puudutavad arengud Keskerakonnas varem või hiljem ka linna juhtimist. Arvestades, et Edgar Savisaar on küll aasta ametist kõrvaldatud, kuid siiski volikogu poolt valitud linnapea," seisab avalduses. "Näeme linnavalitsuse liikmete ning linnaosavanematena, et meie kõige olulisem ülesanne on tagada stabiilsus linna juhtimises. Seega keskendume kõik oma igapäevaste tööülesannete täitmisele, 2017. aasta linnaeelarve koostamisele ning oleme kõigi tallinlaste teenistuses."

Abilinnapead ja linnaosa vanemad teatasid, et ei lase linna juhtimist erakonna võimuvõitlusesse kaasa tõmmata, lisades, et igaüks üksikuna on loomulikult oma valikutes vaba, samuti kõik need erakonnakaaslased, kes töötavad meie poliitilistes meeskondades.

"Meie lojaalsus linna juhtidena kuulub Tallinnas elavatele inimestele. Erakondliku poliitikaga võib igaüks tegeleda vaba kodanikuna. See ongi demokraatia," deklareerisid linnajuhid. "Linnaametnikuna ei saa keegi mingeid eeliseid ega kahjusid, tänu sellele, millised on tema seisukohad erakonna poliitikas."

Avaldusele allakirjutanud kuus abilinnapead ja kaheksa linnaosavanemat avaldasid lootust, et keegi ei püüa Tallinna linna erakondlikkusse võimuvõitlusesse kaasa tõmmata. "Kui keegi teeb selliseid katseid, lükkame need ühiselt tagasi."

Pöördumisele andsis allkirjad Tallinna abilinnapead Taavi Aas, Kalle Klandorf, Mihhail Kõlvart, Merike Martinson, Arvo Sarapuu ja Eha Võrk ning linnaosade vanemad
Vadim Belobrovtsev, Maria Jufereva, Marek Jürgenson, Helle Kalda, Raimond Kaljulaid, Tõnis Mölder, Alar Nääme ja Tiit Terik.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.