Allikad: Süüria valitsusväed valmistuvad Aleppos suureks pealetungiks ({{commentsTotal}})

{{1474980750000 | amCalendar}}

Süüria valitsusväed koos liitlastega on täna alustamas suurt rünnakut mässuliste käes olevate Aleppo piirkondade vastu, teatavad Reutersi allikad. Tegemist oleks seni suurima maaväe pealetungiga pärast eelmisel nädalal alustatud operatsiooni linna vallutamiseks.

Väidetavalt koondatakse pealetungi jaoks juba tanke ja muid soomukeid ning rünnaku eesotsas on valitsusvägede eriüksuse Qawat Al-Nimr sõdurid, vahendasid Reuters, Yle ja "Aktuaalne kaamera".

Täna varem teatati, et mässulisi piirkondi rünnati neljast suunast. Süüria riigitelevisioon omakorda edastas, et valitsusväed olevat tunginud edasi ka vanalinnas. Valitsusvägede edasiliikumist Aleppos on kinnitanud ka organisatsioon Süüria inimõiguste vaatluskeskus.

Viimasel ajal on nii Süüria õhujõud kui ka liitlaseks oleva Venemaa sõjalennukid Aleppot intensiivselt pommitanud ning rahvusvaheliste organisatsioonide ja lääneriikide hinnangul on see toonud linna tsiviilelanike jaoks kaasa kirjeldamatuid kannatusi. Venemaa nimetas süüdistusi vastuvõetamatuteks.

Stoltenberg: Aleppo pommitamine rikub rahvusvahelist õigust

Süüria linna Aleppo lauspommitamine rikub rahvusvahelist õigust, ütles omakorda NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

NATO peasekretär ei öelnud otsesõnu, et kümnete inimeste elu nõudnud õhulöögid Aleppos korraldas Süüria valitsus või tema liitlane Venemaa. Stoltenberg tõdes, et vägivald Süürias näitab, kui tähtis on leida kriisile diplomaatiline lahendus.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema