Allikad: Süüria valitsusväed valmistuvad Aleppos suureks pealetungiks ({{commentsTotal}})

{{1474980750000 | amCalendar}}

Süüria valitsusväed koos liitlastega on täna alustamas suurt rünnakut mässuliste käes olevate Aleppo piirkondade vastu, teatavad Reutersi allikad. Tegemist oleks seni suurima maaväe pealetungiga pärast eelmisel nädalal alustatud operatsiooni linna vallutamiseks.

Väidetavalt koondatakse pealetungi jaoks juba tanke ja muid soomukeid ning rünnaku eesotsas on valitsusvägede eriüksuse Qawat Al-Nimr sõdurid, vahendasid Reuters, Yle ja "Aktuaalne kaamera".

Täna varem teatati, et mässulisi piirkondi rünnati neljast suunast. Süüria riigitelevisioon omakorda edastas, et valitsusväed olevat tunginud edasi ka vanalinnas. Valitsusvägede edasiliikumist Aleppos on kinnitanud ka organisatsioon Süüria inimõiguste vaatluskeskus.

Viimasel ajal on nii Süüria õhujõud kui ka liitlaseks oleva Venemaa sõjalennukid Aleppot intensiivselt pommitanud ning rahvusvaheliste organisatsioonide ja lääneriikide hinnangul on see toonud linna tsiviilelanike jaoks kaasa kirjeldamatuid kannatusi. Venemaa nimetas süüdistusi vastuvõetamatuteks.

Stoltenberg: Aleppo pommitamine rikub rahvusvahelist õigust

Süüria linna Aleppo lauspommitamine rikub rahvusvahelist õigust, ütles omakorda NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

NATO peasekretär ei öelnud otsesõnu, et kümnete inimeste elu nõudnud õhulöögid Aleppos korraldas Süüria valitsus või tema liitlane Venemaa. Stoltenberg tõdes, et vägivald Süürias näitab, kui tähtis on leida kriisile diplomaatiline lahendus.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.