Süüdistus: neli Retsi juhti pügas Soome paberitööstusi 15 miljoni euroga ({{commentsTotal}})

Stora Enso tehas Kouvola linnas Kagu-Soomes. Autor: Stora Enso

Stora Enso ja UPM-i endise ühisfirma Rets Timberi nelja eksjuhti süüdistatakse täna alanud kohtuprotsessil kokku 15 miljoni eurose kahju tekitamises oma emafirmadele, Soome paberitööstuse hiigelettevõtetele.

Kohtuprotsessi juhtivprokuröri Tuomas Soosalu sõnul on tegemist olnud laialdase, süsteemse ja pikaajalise kuritegevusega. Süüdistuskokkuvõtte kohaselt on miljonid eurod enam kui 15 aasta jooksul endiste juhtide taskutesse kadunud, vahendab Helsingin Sanomat.

Petuskeemid on põhinenud kokkumängul ja ebavajalikel vahendusfirmadel. Puumaterjali laevatamise ja vahendamise eest on Rets Timberile liiga suuri arveid esitatud ning samal ajal on vajalikud lepingud tegemata jäetud ja vahendusfirmade tegevust pole kontrollitud.

Uurimise käigus selgus, et operatsioonis on kasutatud muu hulgas maksuparadiisi registreeritud firmat ning pangakontot Šveitsi pangas.

Kõik süüdistatavad eitavad oma süüd.

Toimetaja: Rain KooliKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.