Süüdistus: neli Retsi juhti pügas Soome paberitööstusi 15 miljoni euroga ({{commentsTotal}})

Stora Enso tehas Kouvola linnas Kagu-Soomes.
Stora Enso tehas Kouvola linnas Kagu-Soomes. Autor/allikas: Stora Enso

Stora Enso ja UPM-i endise ühisfirma Rets Timberi nelja eksjuhti süüdistatakse täna alanud kohtuprotsessil kokku 15 miljoni eurose kahju tekitamises oma emafirmadele, Soome paberitööstuse hiigelettevõtetele.

Kohtuprotsessi juhtivprokuröri Tuomas Soosalu sõnul on tegemist olnud laialdase, süsteemse ja pikaajalise kuritegevusega. Süüdistuskokkuvõtte kohaselt on miljonid eurod enam kui 15 aasta jooksul endiste juhtide taskutesse kadunud, vahendab Helsingin Sanomat.

Petuskeemid on põhinenud kokkumängul ja ebavajalikel vahendusfirmadel. Puumaterjali laevatamise ja vahendamise eest on Rets Timberile liiga suuri arveid esitatud ning samal ajal on vajalikud lepingud tegemata jäetud ja vahendusfirmade tegevust pole kontrollitud.

Uurimise käigus selgus, et operatsioonis on kasutatud muu hulgas maksuparadiisi registreeritud firmat ning pangakontot Šveitsi pangas.

Kõik süüdistatavad eitavad oma süüd.

Toimetaja: Rain KooliOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema