Orbani sõnul ei ole Budapesti plahvatusel seost migrandikriisiga ({{commentsTotal}})

Budapesti plahvatuse sündmuskoht. Autor: Ferenc Isza/AFP/Scanpix

Ungari peaministri Viktor Orbani sõnul ei ole näha märke, et laupäeval Budapestis toimunud plahvatus oleks kuidagi seotud migrandikriisiga.

"Ükski märk ei viita migrandikriisi ja plahvatuse seostele. Seda ei saa välistada, kuid praegu mingeid märke sellest pole," vahendas Reuters Orbani sõnu.

"Ükskõik, mis ründaja motiivid on, see on jäle tegu. Ma andsin siseministrile korralduse ta kinni püüda ja selgitada välja, mida ta tegi ja miks," lisas ta.

Orbani valitsus on immigrante halvustanud ja seostanud neid terrorismiga.

Plahvatuses sai vigastada kaks politseinikku.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.