Leedu diplomaadid: Vilnius on valmis Varssavit kaitsma ({{commentsTotal}})

Leedu sõdurid õppusel. Autor: AFP/Scanpix

Vilnius on valmis Varssavit kaitsma, ütlesid Leedu diplomaadid teisipäeval Poola meediale vastuseks Poola ametniku tõdemusele, et probleemide tõttu rahvusvähemustega oleks Poola sõdureid raske veenda Balti riikide julgeolekut tagama.

"Vilnius on tõesti valmis Varssavit kaitsma. Vastasel juhul kaotaks NATO usaldusväärsuse," ütles Leedu välisministeeriumi poliitikadirektor Rolandas Kačinskas Poola ajalehele Rzeczpospolita.

Diplomaat kinnitas, et tema ei kahtle, et Poola peab kinni NATO kollektiivkaitse põhimõttest, kuid rõhutas, et naaberriigid peavad globaalsetele katsumustele vastu seismiseks koostööd tegema.

Poola ekskaitseminister ja praegune välisministeeriumi poliitikadirektor Jan Parys ütles septembri algul Kaunase ülikoolis peetud diskussioonil, et "poola vähemuse olukord Leedus on hullem kui Valgevenes".

"Me peame seletama oma sõduritele, et nad peavad toetama Balti riike. Praegu on see raske, sest meil on probleeme poola vähemusega Leedus. See on paradoksaalne, aga poola vähemuse olukord Valgevenes on parem kui Leedus," ütles Parys.

Tema väljaütlemist panid pahaks nii Leedu diplomaadid kui ka Poola ajakirjandus. Mõned ajakirjanikud nõudsid lausa Leedult vabanduse palumist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.