Tsahkna: tasub kaaluda pensionifondide raha suunamist Eesti majandusse ({{commentsTotal}})

Riigikogu sotsiaalkomisjonis idaneb mõte suunata vähemalt osa teise pensionisamba rahast Eesti majandusse - olgu siis riikliku pensionifondi loomise kaudu või kehtestada vastavad reeglid erafondihalduritele. Sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna arvates tasub mõtet kaaluda.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka (IRL) arvates võiks Eesti eeskuju võtta lähiriikidest nagu Soome, Rootsi, Taani või Poola, kus on olemas riiklik pensionifond, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Igal aastal korjame teise sambasse kokku 600 miljonit eurot ja see viiakse Eestist välja. Samas Eestis on vaja investeeringurahasid. Me räägime täna sellest, et Tallinna Sadam ostab neli laeva - miks mitte kasutada seda sama pensionifondi raha," rääkis Kokk.

Sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme (VE) sõnul pole põhiküsimus selles, kas fond on riiklik või eraõiguslik, kuid pensioniraha tuleks tuua Eestisse. "Pannakse pensionifondi haldajale kohustus, et pool või 60 protsenti me investeerime Eestisse ja ülejäänud on lubatud investeerida mujale," selgitas Haukanõmm.

"Osa raha tuleks indeksifondidesse ja suurem osa Eestisse. Eesti majandus vajab täna kindlasti raha ka infrastruktuuri. Räägime raudteest, teedeehitusest, Rail Baltica teema on üleval - need on sajad miljonit eurod," ütles Kokk.

Sotsiaalkomisjoni reformierakondlasest liige Vilja Toomast ütles "Aktuaalsele kaamerale", et toetab põhimõtteliselt pensionifondide raha Eestisse investeerimist, kuid selle viis vajaks täpsemat analüüsi.

Täna sotsiaalkomisjoniga kohtunud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna leiab samuti, et mõte tasub kaalumist.

"See on teema, mille üle kindlasti tasuks mõelda, et me rohkem omaenda pensionifondide raha kasutaksime Eesti majanduse arendamiseks," rääkis Tsahkna.

Ministri sõnul on täna keskmine pension 396 eurot, kuid kui midagi ette ei võeta, siis demograafilisi protsesse arvestades saab 2042. aastal keskmise pensioni väärtus olema vaid 280 eurot või isegi vähem.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.