Tsahkna: tasub kaaluda pensionifondide raha suunamist Eesti majandusse ({{commentsTotal}})

Riigikogu sotsiaalkomisjonis idaneb mõte suunata vähemalt osa teise pensionisamba rahast Eesti majandusse - olgu siis riikliku pensionifondi loomise kaudu või kehtestada vastavad reeglid erafondihalduritele. Sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna arvates tasub mõtet kaaluda.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka (IRL) arvates võiks Eesti eeskuju võtta lähiriikidest nagu Soome, Rootsi, Taani või Poola, kus on olemas riiklik pensionifond, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Igal aastal korjame teise sambasse kokku 600 miljonit eurot ja see viiakse Eestist välja. Samas Eestis on vaja investeeringurahasid. Me räägime täna sellest, et Tallinna Sadam ostab neli laeva - miks mitte kasutada seda sama pensionifondi raha," rääkis Kokk.

Sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme (VE) sõnul pole põhiküsimus selles, kas fond on riiklik või eraõiguslik, kuid pensioniraha tuleks tuua Eestisse. "Pannakse pensionifondi haldajale kohustus, et pool või 60 protsenti me investeerime Eestisse ja ülejäänud on lubatud investeerida mujale," selgitas Haukanõmm.

"Osa raha tuleks indeksifondidesse ja suurem osa Eestisse. Eesti majandus vajab täna kindlasti raha ka infrastruktuuri. Räägime raudteest, teedeehitusest, Rail Baltica teema on üleval - need on sajad miljonit eurod," ütles Kokk.

Sotsiaalkomisjoni reformierakondlasest liige Vilja Toomast ütles "Aktuaalsele kaamerale", et toetab põhimõtteliselt pensionifondide raha Eestisse investeerimist, kuid selle viis vajaks täpsemat analüüsi.

Täna sotsiaalkomisjoniga kohtunud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna leiab samuti, et mõte tasub kaalumist.

"See on teema, mille üle kindlasti tasuks mõelda, et me rohkem omaenda pensionifondide raha kasutaksime Eesti majanduse arendamiseks," rääkis Tsahkna.

Ministri sõnul on täna keskmine pension 396 eurot, kuid kui midagi ette ei võeta, siis demograafilisi protsesse arvestades saab 2042. aastal keskmise pensioni väärtus olema vaid 280 eurot või isegi vähem.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema