Kreml ei osanud kommenteerida uusi väiteid Malaisia reisilennuki kohta ({{commentsTotal}})

Ukraina valitsuse teenistuses olevad operatiivtöötajad tassimas surnukehi MH17 õnnetuspaigal 19. juulil. Autor: Reuteres/Scanpix

Kreml keeldus kommenteerimast Venemaa relvajõudude vastuolulisi avaldusi 2014. aastal Ida-Ukraina kohal alla tulistatud Malaisia reisilennuki Boeing 777 kohta.

21. juulil 2014 väitis Venemaa kaitseministeerium, et katastroofipäeval nähti MH17 lähistel Ukraina õhusõidukit. Seda pidavat kinnitama Venemaa radariandmed ja mõned kohapealsed tunnistajad, kes suutsid kümne kilomeetri kõrgusel õhus märgata üht või kaht Su-25 lennukit, vahendas Unian.

Nüüd teatasid Vene relvajõud, et MH17 katastroofipiirkonnas ei tuvastanud radar ühtki võõrast objekti, mis oleks võinud lennuõnnetuse põhjustada.

President Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov vastas küsimusele, miks kaks aastat tagasi ütlesid Vene kindralid, et nägid oma radaritel MH17 lähistel ukrainlaste lennukit Su-25, kuid praegu näitavad nende samade radarite andmed, et mingeid teisi objekte õnnetuspaiga lähistel ei leitud, et ei saa sellele küsimusele vastata.

"Ma ei saa teie küsimusele vastata, sellele peavad vastama ikkagi spetsialistid, kes radariandmeid lugeda oskavad. Soovitan selle küsimusega pöörduda kaitseministeeriumi poole. Kui eilses infotunnis seda küsimust ei käsitletud, ei tähenda see, et te ei võiks seda täna küsida," ütles Peskov.

Amsterdamist Kuala Lumpurisse suundunud Malaisia riikliku lennufirma Malaysia Airlines lend MH17 tulistati Ida-Ukraina kohal alla 2014. aasta 17. juulil. Hukkusid kõik 298 pardalolnut, kellest 196 olid Hollandi kodanikud.

Eelmise aasta oktoobris lõpule jõudnud rahvusvaheline uurimine selgitas välja, et lennuk tulistati Venemaal valmistatud BUK-raketiga alla Ukraina nn separatistide kontrollitud aladelt. Juurdlus hoidus siiski süü omistamisest.

Homme tutvustab juurdlust läbi viinud meeskond, mis koosneb Ukraina, Hollandi, Malaisia, Austraalia ja Belgia esindajatest, kriminaaluurimise esialgseid tulemusi. Selguma peaks ka see, kust rakett välja tulistati.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.