Kreml ei osanud kommenteerida uusi väiteid Malaisia reisilennuki kohta ({{commentsTotal}})

Ukraina valitsuse teenistuses olevad operatiivtöötajad tassimas surnukehi MH17 õnnetuspaigal 19. juulil.
Ukraina valitsuse teenistuses olevad operatiivtöötajad tassimas surnukehi MH17 õnnetuspaigal 19. juulil. Autor/allikas: Reuteres/Scanpix

Kreml keeldus kommenteerimast Venemaa relvajõudude vastuolulisi avaldusi 2014. aastal Ida-Ukraina kohal alla tulistatud Malaisia reisilennuki Boeing 777 kohta.

21. juulil 2014 väitis Venemaa kaitseministeerium, et katastroofipäeval nähti MH17 lähistel Ukraina õhusõidukit. Seda pidavat kinnitama Venemaa radariandmed ja mõned kohapealsed tunnistajad, kes suutsid kümne kilomeetri kõrgusel õhus märgata üht või kaht Su-25 lennukit, vahendas Unian.

Nüüd teatasid Vene relvajõud, et MH17 katastroofipiirkonnas ei tuvastanud radar ühtki võõrast objekti, mis oleks võinud lennuõnnetuse põhjustada.

President Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov vastas küsimusele, miks kaks aastat tagasi ütlesid Vene kindralid, et nägid oma radaritel MH17 lähistel ukrainlaste lennukit Su-25, kuid praegu näitavad nende samade radarite andmed, et mingeid teisi objekte õnnetuspaiga lähistel ei leitud, et ei saa sellele küsimusele vastata.

"Ma ei saa teie küsimusele vastata, sellele peavad vastama ikkagi spetsialistid, kes radariandmeid lugeda oskavad. Soovitan selle küsimusega pöörduda kaitseministeeriumi poole. Kui eilses infotunnis seda küsimust ei käsitletud, ei tähenda see, et te ei võiks seda täna küsida," ütles Peskov.

Amsterdamist Kuala Lumpurisse suundunud Malaisia riikliku lennufirma Malaysia Airlines lend MH17 tulistati Ida-Ukraina kohal alla 2014. aasta 17. juulil. Hukkusid kõik 298 pardalolnut, kellest 196 olid Hollandi kodanikud.

Eelmise aasta oktoobris lõpule jõudnud rahvusvaheline uurimine selgitas välja, et lennuk tulistati Venemaal valmistatud BUK-raketiga alla Ukraina nn separatistide kontrollitud aladelt. Juurdlus hoidus siiski süü omistamisest.

Homme tutvustab juurdlust läbi viinud meeskond, mis koosneb Ukraina, Hollandi, Malaisia, Austraalia ja Belgia esindajatest, kriminaaluurimise esialgseid tulemusi. Selguma peaks ka see, kust rakett välja tulistati.

Toimetaja: Karin KoppelJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics