Kaju: USA teledebatid mõjutavad eelkõige valijate entusiasmi ({{commentsTotal}})

Suhtekorraldaja Andreas Kaju, kes on pikemat aega USA sisepoliitikat jälginud, on arvamusel, et USA presidendivalimistel mõjutavad kandidaatide teledebatid eelkõige valijate entusiasmi.

Kaju tunnistas "Ringvaate" stuudios, et Clinton oli kahe presidendikandidaadi esimeses teledebatis Trumpist selgelt üle. Samas ei ole ainult ühe debati põhjal võimalik ennustada 8. novembril toimuvate valimiste lõpptulemust.

"Esimesed uuringud, mis pärast seda teledebatti tulid, näitasid, et Clinton edestas Trumpi - vähemalt selles uuringus, mida teeb CNN alati debattide järel - 35 protsendipunktiga," rääkis ta.

"Küsimus, mida me peame aga küsima, on see, kui palju see valimistulemust mõjutab ja vastuseid on erinevaid. Üks võimalikest vastustest on, et otseselt mitte väga palju, sest tegelikult kui sul on välja kujunenud oma lemmikud, Kui sa oled vabariiklane, kui sa oled parempoolne ja sa mingil põhjusel oled välja mõelnud, et sa toetad Donald Trumpi, siis tõenäoliselt ükski debatt ei pane sind Hillary Clintoni poolt. Ükskõik kui halvasti kellelgi debatis läheb, sa ikka hoiad ju omade poole. Nii nagu jalgpalliski - sa ei hakka vastasmeeskonna fänniks," selgitas Kaju.

"Küll aga mõjutab see sinu entusiasmi," rõhutas suhtekorraldaja. "Kui debattides läheb sinu kandidaadil halvasti, siis sa lihtsalt võib-olla valimispäeval viskad jalad seinale. Sa ei tunne ennast väga entusiastlikult."

Samas tunnistas Kaju, et mõningaid asju tegi Trump väitluse ajal ka õigesti, sest vabariiklasest kinnisvaraärimehel on oma teemad, mis talle on populaarsust kogunud - üheks selliseks teemaks on näiteks sisejulgeolek ja seda nii terrorismi, rassisuhteid kui ka vägivaldset kuritegevust puudutavates küsimustes. Ka debati ajal tõstis Trump esile selle, et Ameerika inimesed soovivad tänavatele seadust, korda ja õiglust.

Kokkuvõtteks nentis Kaju, et Trumpil oleks olnud väga lihtne olnud üllatada ja näidata USA publikule, et ta suudab end vaos hoida ja käituda, sest ootused tema suhtes olid nagunii väga madalad, kuid suhtekorraldaja arvates Trump seda võimalust ei kasutanud.

Lisaks juhtis Kaju tähelepanu sellele, et Trumpi pooldajate käitumist on raske prognoosida, sest seni pole Trumpi probleemsed väljaütlemised ning järgnenud meediakajastus neile väga korda läinud. "Nad on väga veendunud, küsimus on ainult selles, kui palju neist valimistele välja tuleb."

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema