Kaju: USA teledebatid mõjutavad eelkõige valijate entusiasmi ({{commentsTotal}})

Suhtekorraldaja Andreas Kaju, kes on pikemat aega USA sisepoliitikat jälginud, on arvamusel, et USA presidendivalimistel mõjutavad kandidaatide teledebatid eelkõige valijate entusiasmi.

Kaju tunnistas "Ringvaate" stuudios, et Clinton oli kahe presidendikandidaadi esimeses teledebatis Trumpist selgelt üle. Samas ei ole ainult ühe debati põhjal võimalik ennustada 8. novembril toimuvate valimiste lõpptulemust.

"Esimesed uuringud, mis pärast seda teledebatti tulid, näitasid, et Clinton edestas Trumpi - vähemalt selles uuringus, mida teeb CNN alati debattide järel - 35 protsendipunktiga," rääkis ta.

"Küsimus, mida me peame aga küsima, on see, kui palju see valimistulemust mõjutab ja vastuseid on erinevaid. Üks võimalikest vastustest on, et otseselt mitte väga palju, sest tegelikult kui sul on välja kujunenud oma lemmikud, Kui sa oled vabariiklane, kui sa oled parempoolne ja sa mingil põhjusel oled välja mõelnud, et sa toetad Donald Trumpi, siis tõenäoliselt ükski debatt ei pane sind Hillary Clintoni poolt. Ükskõik kui halvasti kellelgi debatis läheb, sa ikka hoiad ju omade poole. Nii nagu jalgpalliski - sa ei hakka vastasmeeskonna fänniks," selgitas Kaju.

"Küll aga mõjutab see sinu entusiasmi," rõhutas suhtekorraldaja. "Kui debattides läheb sinu kandidaadil halvasti, siis sa lihtsalt võib-olla valimispäeval viskad jalad seinale. Sa ei tunne ennast väga entusiastlikult."

Samas tunnistas Kaju, et mõningaid asju tegi Trump väitluse ajal ka õigesti, sest vabariiklasest kinnisvaraärimehel on oma teemad, mis talle on populaarsust kogunud - üheks selliseks teemaks on näiteks sisejulgeolek ja seda nii terrorismi, rassisuhteid kui ka vägivaldset kuritegevust puudutavates küsimustes. Ka debati ajal tõstis Trump esile selle, et Ameerika inimesed soovivad tänavatele seadust, korda ja õiglust.

Kokkuvõtteks nentis Kaju, et Trumpil oleks olnud väga lihtne olnud üllatada ja näidata USA publikule, et ta suudab end vaos hoida ja käituda, sest ootused tema suhtes olid nagunii väga madalad, kuid suhtekorraldaja arvates Trump seda võimalust ei kasutanud.

Lisaks juhtis Kaju tähelepanu sellele, et Trumpi pooldajate käitumist on raske prognoosida, sest seni pole Trumpi probleemsed väljaütlemised ning järgnenud meediakajastus neile väga korda läinud. "Nad on väga veendunud, küsimus on ainult selles, kui palju neist valimistele välja tuleb."

Toimetaja: Laur ViirandKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.