Urvaste vald jätkab ühinemiskõnelusi Antsla vallaga ({{commentsTotal}})

Võrumaal asuv Urvaste vallavolikogu otsustas järgida rahva tahet ning jätkata Valgamaal asuva Otepää valla asemel läbirääkimisi Võrumaal asuva Antsla vallaga. Samas elab kahes omavalitsuses kokku vähem kui 5000 inimest.

Urvaste vald pidas veel suve algul läbirääkimisi üksnes Otepää suunal, kuni valla aktiivsed kodanikud korraldasid enam kui poole tuhande inimese seas küsitluse, mis suunas sooviks vallaelanikud tegelikult liituda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tuli välja, et tegelikult 85 protsenti nendest juhuvalimi teel leitud inimestest olid Antslaga ühinemise poolt," ütles Urvaste volikogu liige Airi Hallik-Konnula.

Sellele järgnesid rahvakoosolekud kui ka teine rahvaküsitlus, millest võttis osa 38 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Ka seekord soovis suur enamus ühinemist Antsla suunal.

"Sest Antsla on koht, kus tänased Urvaste valla elanikud käivad, kellega suhtlevad," ütles Urvaste elanik Tauno Klaar.

Vastanute seas oli ka Otepää suuna eelistajaid.

"Olen esiteks lapsest saadik kogu aeg Otepääl olnud, ma elangi sealpool ja ma leian, et noorte arenguks on Otepää vald parem," arvas Urvaste elanik Marje Kangro.

Et arvestada rahva tahtega, otsustaski Urvaste vallavolikogu täna seitsme poolt-, kahe vastu- ning ühe erapooletu häälega, et ühinemisläbirääkimisi jätkatakse Antsla suunal.

Valiku muudab aga problemaatiliseks asjaolu, et Urvaste ja Antsla vallas elab ühinemiseks nõutud 5000 inimesest 358 kodanikku vähem.

"Mina ei julge olla Antsla poolt, sest kui meid nüüd liidetakse kellegagi ja see leping enam ei kehti, mis meist saab siis?" küsis Urvaste volikogu esimees Margus Klaar.

Tõepoolest ootab alla 5000 elanikuga omavalitsusi haldusreformi seaduse kohaselt ees sundliitmine. Võimalusi sellest pääsemiseks on laias plaanis kaks: esitada väga hästi argumenteeritud põhjendused, miks on loodavas omavalitsuses elanikke vähem kui 5000 ja miks selline omavalitsus ikkagi eksisteerima peaks, või proovida vajalik arv elanikke kokku saada kampaania korras.

"Me loodame, et kaugemal koolis käivad inimesed kirjutavad ennast Urvaste valda sisse," ütles Tauno Klaar.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema