Urvaste vald jätkab ühinemiskõnelusi Antsla vallaga ({{commentsTotal}})

Võrumaal asuv Urvaste vallavolikogu otsustas järgida rahva tahet ning jätkata Valgamaal asuva Otepää valla asemel läbirääkimisi Võrumaal asuva Antsla vallaga. Samas elab kahes omavalitsuses kokku vähem kui 5000 inimest.

Urvaste vald pidas veel suve algul läbirääkimisi üksnes Otepää suunal, kuni valla aktiivsed kodanikud korraldasid enam kui poole tuhande inimese seas küsitluse, mis suunas sooviks vallaelanikud tegelikult liituda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tuli välja, et tegelikult 85 protsenti nendest juhuvalimi teel leitud inimestest olid Antslaga ühinemise poolt," ütles Urvaste volikogu liige Airi Hallik-Konnula.

Sellele järgnesid rahvakoosolekud kui ka teine rahvaküsitlus, millest võttis osa 38 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Ka seekord soovis suur enamus ühinemist Antsla suunal.

"Sest Antsla on koht, kus tänased Urvaste valla elanikud käivad, kellega suhtlevad," ütles Urvaste elanik Tauno Klaar.

Vastanute seas oli ka Otepää suuna eelistajaid.

"Olen esiteks lapsest saadik kogu aeg Otepääl olnud, ma elangi sealpool ja ma leian, et noorte arenguks on Otepää vald parem," arvas Urvaste elanik Marje Kangro.

Et arvestada rahva tahtega, otsustaski Urvaste vallavolikogu täna seitsme poolt-, kahe vastu- ning ühe erapooletu häälega, et ühinemisläbirääkimisi jätkatakse Antsla suunal.

Valiku muudab aga problemaatiliseks asjaolu, et Urvaste ja Antsla vallas elab ühinemiseks nõutud 5000 inimesest 358 kodanikku vähem.

"Mina ei julge olla Antsla poolt, sest kui meid nüüd liidetakse kellegagi ja see leping enam ei kehti, mis meist saab siis?" küsis Urvaste volikogu esimees Margus Klaar.

Tõepoolest ootab alla 5000 elanikuga omavalitsusi haldusreformi seaduse kohaselt ees sundliitmine. Võimalusi sellest pääsemiseks on laias plaanis kaks: esitada väga hästi argumenteeritud põhjendused, miks on loodavas omavalitsuses elanikke vähem kui 5000 ja miks selline omavalitsus ikkagi eksisteerima peaks, või proovida vajalik arv elanikke kokku saada kampaania korras.

"Me loodame, et kaugemal koolis käivad inimesed kirjutavad ennast Urvaste valda sisse," ütles Tauno Klaar.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.