Egiptuse päästjad leidsid üles tõstetud põgenikepaadist veel surnukehi ({{commentsTotal}})

Päästetööd Rosetta sadama lähistel 23. septembril. Autor: AFP/Scanpix

Egiptuse päästjad tõstsid teisipäeval pinnale eelmisel nädalal uppunud põgenikepaadi, kust leiti veel vähemalt 11 surnukeha, teatas kohalik ametnik teisipäeval.

Kokku on õnnetuses praeguse seisuga hukkunud 179 inimest, paadis oli kuni 450 migranti.

Paat oli teel Itaaliasse ning läks põhja Egiptuse ranniku lähistel. Päästjatel õnnestus elusalt kaldale tuua 163 inimest.

Esmaspäeval vahistasid Egiptuse võimud aluse omaniku. Kohtuallika väitel võivad teda oodata süüdistused inimkauplemises ning tahtmatus tapmises.

Aluse pinnaletõstmiseks rakendati ühe kütusefirma eriotstarbelist laeva.

Enamik päästetud põgenikke olid egiptlased, kuid veest toodi välja ka Sudaanist, Eritreast, Süüriast ja Etioopiast pärit migrantide surnukehi.

"Paljud põgenikud ja migrandid kasutavad Egiptust kui transiitriiki," teatas ÜRO põgenikeagentuur (UNHCR) avalduses, lisades, et 2016. aastal võib Vahemerel hukkuda rekordarv inimesi.

ÜRO andmeil on alates 2014. aastast Vahemerd ületades hukkunud üle 10 000 inimese.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.