Kapo kahtlustab kaitseväe ohvitseri riigisaladuse avalikustamises ({{commentsTotal}})

Kaitsepolitseiamet Autor: Martin Dremljuga/ERR

Kapten Ivo Jurak viibib juba kuu aega vahi all, kuna kaitsepolitsei kahtlustab teda riigisaladuse avalikustamises.

Jurak (38) teenis eelmise aasta lõpuni kaitseväe toetuse väejuhatuse liikumise koordineerimise keskuses nooremstaabiohvitserina, kirjutab Eesti Ekspress.

See keskus korraldab kaitseväe strateegilist transporti, tagades ka Eestisse saabuvate NATO vägede ja varustuse liikumist.

Kaitsepolitsei kahtlustab, et Jurak viis töölt kaasa riigisaladust sisaldavaid dokumente ja hoidis neid kodus. Juraku advokaadi Natalia Lausmaa sõnul tunnistab Jurak end süüdi.

Jurakut kahtlustatakse karistusseadustiku paragrahvi 241 järgi, mis tähendab, et riigisaladuse avalikustamine pole seotud riigireetmise ega salakuulamisega.

Süüdimõistmisel võib Jurakut oodata rahaline karistus või kuni viieaastane vangistus.

Jurak on varem teeninud scoutspataljoni luureülemana ja vahipataljoni staabiülemana.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.