5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

ERR.ee uudistepäeva alguse olulisemad teemad Autor: ERR

Siin on tänase uudistepäeva alguse viis tähtsamat teemat.

Savisaar sai KAPO-lt kahtlustuse linna raha omastamises

ERR-ile teadaolevalt esitas kaitsepolitsei teisipäeval Savisaarele kahtlustuse linna eelarvevahendite kasutamises nii enda kui ka Keskerakonna huvides.

Riigiprokuratuur teatas mõni aeg varem, et kriminaalasjas kogutud andmed annavad aluse Edgar Savisaarele kahtlustuse esitamiseks, mille kohaselt on tegemist linnale eraldatud eelarveliste vahendite kuritarvitamisega kohaliku omavalitsuse volikogu valimisreklaamide valmistamisel 2013. aastal.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs on ERR-ile öelnud, et Savisaar on talle kinnitanud, et ei ole Tallinna linna vara omastanud.

Kersti Kaljulaid kohtub täna riigikogu fraktsioonidega

Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid kohtub täna kõigi riigikogu fraktsioonidega, et koguda toetust oma kandidatuurile taas riigikogus toimuvatel presidendivalimistel. Kaljulaiu nime käisid eile välja riigikogu vanematekogu liikmed ehk riigikogu juhatus ja fraktsioonide esimehed.

Saja ühe (101) liikme toetust Kaljulaiul veel pole, kuid fraktsioonide hinnangul on tal kindlasti olemas vajalik riigikogu koosseisu kahe-kolmandikuline toetus. Kõige skeptilisem on Kaljulaiu kandidatuuri suhtes Reformierakond, fraktsiooni juhi Urve Tiiduse sõnul tahavad reformerakondlased temaga enne tutvuda.

Kaljulaid on enda sõnul valmis fraktsioonidele tõestama, et pole kõigest tagavaravariant.

Taavi Rõivas annab riigikogule üle järgmise aasta riigieelarve

Peaminister Taavi Rõivas annab täna riigikogus üle tuleva aasta riigieelarve. Selle tuludeks on planeeritud 9,42 ja kuludeks 9,57 miljardit eurot ehk eelarve on kerges defitsiidis. Tuleva aasta riigieelarve eesmärk on valitsuse sõnul tugevdada Eesti julgeolekut, edendada majanduskasvu, vähendada tööjõumakse ning suurendada madalapalgaliste ja lastega perede toimetulekut.

Rõivas vastas täna hommikul "Terevisioonis" kriitikale, mille järgi ei saa tuleva aasta eelarvet kasvueelarveks nimetada, kui majandus ei kasva. Rõivase sõnul ongi just eelarve eesmärk majanduskasvu taas tekitada.

Hollandi uurimisrühm: Malaisia lennukit tulistati Kremli-meelsete territooriumilt

Ajalehe The Guardian andmetel on Hollandi juhitud rahvusvaheline kriminaaljuurdluse uurimisrühm jõudnud tulemusele, et lennu MH17 tulistasid 2014. aasta juulis alla Ida-Ukrainas Kremli-meelsed jõud enda kontrollitud territooriumilt. Raportis kinnitatakse ka Hollandi ohutusameti varasemat järeldust, et tulistamiseks kasutati Vene päritolu raketisüsteemi Buk.

Hollandi juhitud rahvusvaheline uurimisrühm (JIT) on kogunud pikka aega tõendeid võimaliku kohtuistungi jaoks ning esialgseid tulemusi tutvustatakse täna. Uurimisrühmas on lisaks Hollandi ametnikele osalenud ka kolleegid Austraaliast, Belgiast, Malaisiast ja Ukrainast, kirjutas ajaleht.

Suri Iisraeli ekspresident Shimon Peres

Iisraeli ekspresident ja Nobeli rahupreemia laureaat Shimon Peres suri ööl vastu kolmapäeva 93-aastasena. Peres sai 13. septembril insuldi ja oli sestpeale Tel Avivi lähedal haiglas intensiivravis. Teisipäeval teatas Peresele lähedal seisnud allikas, et ekspresidendi tervislik seisund on tõsiselt halvenenud ja ta võitleb oma elu eest.

Peres oli Iisraeli president aastatel 2007-2014. Seitse aastakümmet kestnud karjääri jooksul oli ta ka välisminister, rahandusminister ning kahel korral ka peaminister.

Ilm: päev tuleb pilvine ja vihmane

Päeva jooksul pilvisus tiheneb. Keskpäevaks Hiiu- ja Saaremaale jõudev vihmasadu levib ida poole ning jõuab õhtuks mandri idaserva. Puhub lõuna- ja kagutuul 5–12 m/s, saartel ja rannikul 9–14, puhanguti kuni 20 m/s. Õhtuks pöördub tuul Lääne-Eesti saartel edelasse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on tõuseb 12–16 °C-ni.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNS, ERR, RIK{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised