5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

ERR.ee uudistepäeva alguse olulisemad teemad
ERR.ee uudistepäeva alguse olulisemad teemad Autor/allikas: ERR

Siin on tänase uudistepäeva alguse viis tähtsamat teemat.

Savisaar sai KAPO-lt kahtlustuse linna raha omastamises

ERR-ile teadaolevalt esitas kaitsepolitsei teisipäeval Savisaarele kahtlustuse linna eelarvevahendite kasutamises nii enda kui ka Keskerakonna huvides.

Riigiprokuratuur teatas mõni aeg varem, et kriminaalasjas kogutud andmed annavad aluse Edgar Savisaarele kahtlustuse esitamiseks, mille kohaselt on tegemist linnale eraldatud eelarveliste vahendite kuritarvitamisega kohaliku omavalitsuse volikogu valimisreklaamide valmistamisel 2013. aastal.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs on ERR-ile öelnud, et Savisaar on talle kinnitanud, et ei ole Tallinna linna vara omastanud.

Kersti Kaljulaid kohtub täna riigikogu fraktsioonidega

Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid kohtub täna kõigi riigikogu fraktsioonidega, et koguda toetust oma kandidatuurile taas riigikogus toimuvatel presidendivalimistel. Kaljulaiu nime käisid eile välja riigikogu vanematekogu liikmed ehk riigikogu juhatus ja fraktsioonide esimehed.

Saja ühe (101) liikme toetust Kaljulaiul veel pole, kuid fraktsioonide hinnangul on tal kindlasti olemas vajalik riigikogu koosseisu kahe-kolmandikuline toetus. Kõige skeptilisem on Kaljulaiu kandidatuuri suhtes Reformierakond, fraktsiooni juhi Urve Tiiduse sõnul tahavad reformerakondlased temaga enne tutvuda.

Kaljulaid on enda sõnul valmis fraktsioonidele tõestama, et pole kõigest tagavaravariant.

Taavi Rõivas annab riigikogule üle järgmise aasta riigieelarve

Peaminister Taavi Rõivas annab täna riigikogus üle tuleva aasta riigieelarve. Selle tuludeks on planeeritud 9,42 ja kuludeks 9,57 miljardit eurot ehk eelarve on kerges defitsiidis. Tuleva aasta riigieelarve eesmärk on valitsuse sõnul tugevdada Eesti julgeolekut, edendada majanduskasvu, vähendada tööjõumakse ning suurendada madalapalgaliste ja lastega perede toimetulekut.

Rõivas vastas täna hommikul "Terevisioonis" kriitikale, mille järgi ei saa tuleva aasta eelarvet kasvueelarveks nimetada, kui majandus ei kasva. Rõivase sõnul ongi just eelarve eesmärk majanduskasvu taas tekitada.

Hollandi uurimisrühm: Malaisia lennukit tulistati Kremli-meelsete territooriumilt

Ajalehe The Guardian andmetel on Hollandi juhitud rahvusvaheline kriminaaljuurdluse uurimisrühm jõudnud tulemusele, et lennu MH17 tulistasid 2014. aasta juulis alla Ida-Ukrainas Kremli-meelsed jõud enda kontrollitud territooriumilt. Raportis kinnitatakse ka Hollandi ohutusameti varasemat järeldust, et tulistamiseks kasutati Vene päritolu raketisüsteemi Buk.

Hollandi juhitud rahvusvaheline uurimisrühm (JIT) on kogunud pikka aega tõendeid võimaliku kohtuistungi jaoks ning esialgseid tulemusi tutvustatakse täna. Uurimisrühmas on lisaks Hollandi ametnikele osalenud ka kolleegid Austraaliast, Belgiast, Malaisiast ja Ukrainast, kirjutas ajaleht.

Suri Iisraeli ekspresident Shimon Peres

Iisraeli ekspresident ja Nobeli rahupreemia laureaat Shimon Peres suri ööl vastu kolmapäeva 93-aastasena. Peres sai 13. septembril insuldi ja oli sestpeale Tel Avivi lähedal haiglas intensiivravis. Teisipäeval teatas Peresele lähedal seisnud allikas, et ekspresidendi tervislik seisund on tõsiselt halvenenud ja ta võitleb oma elu eest.

Peres oli Iisraeli president aastatel 2007-2014. Seitse aastakümmet kestnud karjääri jooksul oli ta ka välisminister, rahandusminister ning kahel korral ka peaminister.

Ilm: päev tuleb pilvine ja vihmane

Päeva jooksul pilvisus tiheneb. Keskpäevaks Hiiu- ja Saaremaale jõudev vihmasadu levib ida poole ning jõuab õhtuks mandri idaserva. Puhub lõuna- ja kagutuul 5–12 m/s, saartel ja rannikul 9–14, puhanguti kuni 20 m/s. Õhtuks pöördub tuul Lääne-Eesti saartel edelasse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on tõuseb 12–16 °C-ni.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNS, ERR, RIKPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics