Eesti ja Poola uurivad üle viie miljoni euro suurust pettust ({{commentsTotal}})

Autor: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix
{{1475063615000 | amCalendar}}

Eesti ja Poola käivitasid kriminaaluurimise seoses suureulatusliku pettuse ning rahapesuga, kuriteoga tekitatud kahju on üle viie miljoni euro.

Kahtlustuse kohaselt tegelesid Eestist ja Poolast pärit jõuk aastatel 2014-2015 ettevõtetelt raha väljapetmisega ning kasutasid selleks vahekohut, mida pole tegelikkuses kunagi eksisteerinud, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Martin Vallimäe ERR.ee-le.

"Tegemist oli piiriüleste kuritegudega, mistõttu oli Eesti ja Poola õigusasutuste vahel loodud menetluste efektiivsemaks läbiviimiseks ühine uurimisrühm," märkis ta.

Uurimisrühma tegevuse tulemusel peeti mõlemas riigis eelmisel nädalal koordineeritud ja samaaegsed läbiotsimised ning kahtlustatavate kinnipidamised ja ülekuulamised.

Poola kohus otsustas võtta peamiste kahtlusalustena kolmeks kuuks vahi alla kaks meest.

ERR-ile teadolevalt vahistati Poolast pärit Gerard M. ja Eesti kodanik Sven Soeson.

ERR-i saade "Pealtnägija" kajastas Soesoni tegevust juba eelmise aasta kevadel.

"Ilma liigse bürokraatia ja kiire infojagamisega suutsime koguda tõendeid suuremahulise kelmuse kohta. Kuigi reaalne kahju oli viis miljonit eurot, üritati välja petta mitukümmend miljonit eurot,“ ütles Eestis kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokurör Piret Paukštys.

"Politsei panustab aina enam rahvusvahelistesse uurimisrühmade töösse, et võimalikult operatiivselt ja tõhusalt piiriülese majanduskuritegevusega võidelda. Poolaga meil senine koostöö sellisel kujul puudub, ent menetluse käik annab põhjust rahuloluks," kinnitas keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Kriminaalasja uurib Eestis keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ning uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.