Eesti ja Poola uurivad üle viie miljoni euro suurust pettust ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix
{{1475063615000 | amCalendar}}

Eesti ja Poola käivitasid kriminaaluurimise seoses suureulatusliku pettuse ning rahapesuga, kuriteoga tekitatud kahju on üle viie miljoni euro.

Kahtlustuse kohaselt tegelesid Eestist ja Poolast pärit jõuk aastatel 2014-2015 ettevõtetelt raha väljapetmisega ning kasutasid selleks vahekohut, mida pole tegelikkuses kunagi eksisteerinud, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Martin Vallimäe ERR.ee-le.

"Tegemist oli piiriüleste kuritegudega, mistõttu oli Eesti ja Poola õigusasutuste vahel loodud menetluste efektiivsemaks läbiviimiseks ühine uurimisrühm," märkis ta.

Uurimisrühma tegevuse tulemusel peeti mõlemas riigis eelmisel nädalal koordineeritud ja samaaegsed läbiotsimised ning kahtlustatavate kinnipidamised ja ülekuulamised.

Poola kohus otsustas võtta peamiste kahtlusalustena kolmeks kuuks vahi alla kaks meest.

ERR-ile teadolevalt vahistati Poolast pärit Gerard M. ja Eesti kodanik Sven Soeson.

ERR-i saade "Pealtnägija" kajastas Soesoni tegevust juba eelmise aasta kevadel.

"Ilma liigse bürokraatia ja kiire infojagamisega suutsime koguda tõendeid suuremahulise kelmuse kohta. Kuigi reaalne kahju oli viis miljonit eurot, üritati välja petta mitukümmend miljonit eurot,“ ütles Eestis kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokurör Piret Paukštys.

"Politsei panustab aina enam rahvusvahelistesse uurimisrühmade töösse, et võimalikult operatiivselt ja tõhusalt piiriülese majanduskuritegevusega võidelda. Poolaga meil senine koostöö sellisel kujul puudub, ent menetluse käik annab põhjust rahuloluks," kinnitas keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Kriminaalasja uurib Eestis keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ning uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek KuulMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema