Saartsi sõnul peab Kaljulaid näitama oma võimekust ja õppima poliitiku rolli ({{commentsTotal}})

Politoloog Tõnis Saarts arvab, et kuigi avalikkus ei tea praegu Kersti Kaljulaiust väga palju, on tal eeldusi saada tugevaks presidendiks nii sise- kui ka välispoliitilisel areenil. Kaljulaiuga koos töötanud Sandor Liive tõdes, et Kaljulaiust ei saaks poliitilise eliidi jaoks mugavat presidenti. 

Saarts ütles "Aktuaalsele kaamerale", et avalikkus ootab sellisel viisil valitud presidendilt, et ta võtaks oma tööd väga tõsiselt ja saaks aru, et ta peab selle institutsiooni usaldusväärsust taastama asuma.

"Ma arvan, et meil ei tasuks väga morjenduda sellest, et tegemist võib olla alguses presidendiga, kes ei ole väga populaarne rahva seas. Kui me meenutame Lennart Meri, siis tema ei olnud arvamusküsitluste järgi 1990. aastate alguses pärast ametisse saamist sugugi väga populaarne president. See populaarsus tuli hiljem," rääkis Saarts.

Kersti Kaljulaiu enda jaoks peab Saarts suurimaks väljakutseks näidata, et ta on võimekas president nii sise- kui ka välispoliitilisel areenil, hoolimata sellest, et ta on justkui ametisse pandud, mitte valitud president.

Teine väljakutse on ka poliitiku rolli õppimine. Kuna Kersti Kaljulaid ei ole osalenud presidendivalimistega kaasas käinud debattides või aruteludes, ei tea avalikkus palju tema vaadetest.

2000. aastate alguses Kersti Kaljulaidu Eesti Energia Iru elektrijaama juhiks kutsunud Sandor Liive ütles, et tunneb Kaljulaidu juba ajast, kui ta oli peaminister Mart Laari nõunik.

"Ta on väga tark, väga terav. Heas mõttes terav. Ta suudab väga suurest informatsiooni hulgast leida üles iva. Ja ka vastuolulistes situatsioonides suudab ta olla väga veenev ja argumenteeriv ja säilitada isegi vastaspoolega head suhted," kirjeldas Liive.

Nii Sandor Liive kui ka Tõnis Saarts ei usu, et vaatamata valikuprotsessile saaks Kersti Kaljulaiust poliitilisele eliidile nn portselanpresident või mugavuspresident.

Toimetaja: Merili NaelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema