Saartsi sõnul peab Kaljulaid näitama oma võimekust ja õppima poliitiku rolli ({{commentsTotal}})

Politoloog Tõnis Saarts arvab, et kuigi avalikkus ei tea praegu Kersti Kaljulaiust väga palju, on tal eeldusi saada tugevaks presidendiks nii sise- kui ka välispoliitilisel areenil. Kaljulaiuga koos töötanud Sandor Liive tõdes, et Kaljulaiust ei saaks poliitilise eliidi jaoks mugavat presidenti. 

Saarts ütles "Aktuaalsele kaamerale", et avalikkus ootab sellisel viisil valitud presidendilt, et ta võtaks oma tööd väga tõsiselt ja saaks aru, et ta peab selle institutsiooni usaldusväärsust taastama asuma.

"Ma arvan, et meil ei tasuks väga morjenduda sellest, et tegemist võib olla alguses presidendiga, kes ei ole väga populaarne rahva seas. Kui me meenutame Lennart Meri, siis tema ei olnud arvamusküsitluste järgi 1990. aastate alguses pärast ametisse saamist sugugi väga populaarne president. See populaarsus tuli hiljem," rääkis Saarts.

Kersti Kaljulaiu enda jaoks peab Saarts suurimaks väljakutseks näidata, et ta on võimekas president nii sise- kui ka välispoliitilisel areenil, hoolimata sellest, et ta on justkui ametisse pandud, mitte valitud president.

Teine väljakutse on ka poliitiku rolli õppimine. Kuna Kersti Kaljulaid ei ole osalenud presidendivalimistega kaasas käinud debattides või aruteludes, ei tea avalikkus palju tema vaadetest.

2000. aastate alguses Kersti Kaljulaidu Eesti Energia Iru elektrijaama juhiks kutsunud Sandor Liive ütles, et tunneb Kaljulaidu juba ajast, kui ta oli peaminister Mart Laari nõunik.

"Ta on väga tark, väga terav. Heas mõttes terav. Ta suudab väga suurest informatsiooni hulgast leida üles iva. Ja ka vastuolulistes situatsioonides suudab ta olla väga veenev ja argumenteeriv ja säilitada isegi vastaspoolega head suhted," kirjeldas Liive.

Nii Sandor Liive kui ka Tõnis Saarts ei usu, et vaatamata valikuprotsessile saaks Kersti Kaljulaiust poliitilisele eliidile nn portselanpresident või mugavuspresident.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.