Novembris saab Tallinna Sadam võimaluse laevaehitajaid survestada ({{commentsTotal}})

Tallinna Sadam võtab juba mõne päeva päras üle mandri ja suursaarte vahelise parvlaevaliikluse korraldamise, kuid tõenäoliselt ei jõua ükski uutest parvlaevadest oktoobri jooksul liinile. Samas läheneb tähtaeg, kus Tallinna Sadamal on teoreetiliselt võimalus lepingust loobuda ning see annab võimaluse ehitajat survestada.

Kuna Türgi laevatehases valmiva parvlaeva Leiger teekond Türgist Eestisse ja siin liinileminekuks valmis seadmine vältab kokku vähemalt 25 päeva ning alus on tehniliste puuduste tõttu veel vastu võtmata, on vähetõenäoline, et see oktoobris liinile jõuab. Küsitav on ka Poolas ehitatava Tõllu valmimine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei spekuleeriks kuupäevaga, pigem ütleks, et oktoobri lõpp. Kui midagi muutub, jah, loomulikult võib ka seal tulla ette probleeme. Nagu Türgis juhtimisseadmetega, on ka Poola öelnud, et neil võib tekkida väikeseid komplikatsioone. Ärme rutta ette, praegu arvestame ikka perioodiga oktoobri lõppu," rääkis TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar.

Samas peaks TS Laevad saama novembri algul uue väga tugeva hoova laevaehitajate survestamiseks ning lepingu endale soodsamas suunas kallutamiseks.

"Meil hakkavad kätte jõudma kuupäevad, kus meil on õigus oma pangagarantii keerata uuesti rahaks ja laevadest loobuda. See on lähiaja teema, kuidas läbi selle survestada tehaseid ennast kiiremini liigutama," ütles Padar.

Hetkel on TS Laevade kõige pakilisem mure aga asenduslaevade käimapanek 1. oktoobrist. Esimesed kaks nädalat tuleb näiteks korraldada kassade tööd mõne tunni jooksul paika pandud soojakutest, enne kui püsiruumid sisustatud saavad. Alles paari nädala pärast käivitub ka uus ja kaasaegsem piletite etteostmise süsteem.

"Inimesed saavad erinevat moodi end tuvastada - Facebooki, Google'i, G-maili jne kontodega. Teiseks on väga oluline asi see, et me saame autosid tuvastada automaatselt nende numbrite järgi. Inimesel pole vaja tuvastada end ID-kaardi või SMS-iga, vaid auto tuvastatakse automaatselt ja suunatakse õigesse ritta," selgitas Tallinna Sadama IT-juht Hanno Hussar.

Esialgu tasub aga praamireisijatel kindluse mõttes senisest varem sadamasse kohale minna.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.