Novembris saab Tallinna Sadam võimaluse laevaehitajaid survestada ({{commentsTotal}})

Tallinna Sadam võtab juba mõne päeva päras üle mandri ja suursaarte vahelise parvlaevaliikluse korraldamise, kuid tõenäoliselt ei jõua ükski uutest parvlaevadest oktoobri jooksul liinile. Samas läheneb tähtaeg, kus Tallinna Sadamal on teoreetiliselt võimalus lepingust loobuda ning see annab võimaluse ehitajat survestada.

Kuna Türgi laevatehases valmiva parvlaeva Leiger teekond Türgist Eestisse ja siin liinileminekuks valmis seadmine vältab kokku vähemalt 25 päeva ning alus on tehniliste puuduste tõttu veel vastu võtmata, on vähetõenäoline, et see oktoobris liinile jõuab. Küsitav on ka Poolas ehitatava Tõllu valmimine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei spekuleeriks kuupäevaga, pigem ütleks, et oktoobri lõpp. Kui midagi muutub, jah, loomulikult võib ka seal tulla ette probleeme. Nagu Türgis juhtimisseadmetega, on ka Poola öelnud, et neil võib tekkida väikeseid komplikatsioone. Ärme rutta ette, praegu arvestame ikka perioodiga oktoobri lõppu," rääkis TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar.

Samas peaks TS Laevad saama novembri algul uue väga tugeva hoova laevaehitajate survestamiseks ning lepingu endale soodsamas suunas kallutamiseks.

"Meil hakkavad kätte jõudma kuupäevad, kus meil on õigus oma pangagarantii keerata uuesti rahaks ja laevadest loobuda. See on lähiaja teema, kuidas läbi selle survestada tehaseid ennast kiiremini liigutama," ütles Padar.

Hetkel on TS Laevade kõige pakilisem mure aga asenduslaevade käimapanek 1. oktoobrist. Esimesed kaks nädalat tuleb näiteks korraldada kassade tööd mõne tunni jooksul paika pandud soojakutest, enne kui püsiruumid sisustatud saavad. Alles paari nädala pärast käivitub ka uus ja kaasaegsem piletite etteostmise süsteem.

"Inimesed saavad erinevat moodi end tuvastada - Facebooki, Google'i, G-maili jne kontodega. Teiseks on väga oluline asi see, et me saame autosid tuvastada automaatselt nende numbrite järgi. Inimesel pole vaja tuvastada end ID-kaardi või SMS-iga, vaid auto tuvastatakse automaatselt ja suunatakse õigesse ritta," selgitas Tallinna Sadama IT-juht Hanno Hussar.

Esialgu tasub aga praamireisijatel kindluse mõttes senisest varem sadamasse kohale minna.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema