Eesti kaitse-eelarve on senise ajaloo suurim ({{commentsTotal}})

Järgmise aasta kaitse-eelarve on Eesti seni suurim. Kulutused on seotud NATO lisaüksuste paigutamisega Eestisse vastavalt Varssavi tippkohtumisel langetatud otsustega. Maksta tuleb Hollandist saabuvate lahingumasinate eest ning jalavägi saab uued automaadid.

Järgmise aasta kaitse-eelarve on 481 miljonit eurot ning ületab 2 protsenti sisemajanduse kogutoodangust. Sellest investeeringuteks ja hangeteks läheb üle 40 protsendi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suur osa raha läheb "rauda ja betooni". Ostetakse laskemoona ja tasutakse osa Hollandist saabuma hakkavate jalaväe lahingumasinate CV90 eest. Samuti algab kaitseväe tulirelvade väljavahetamine - alustatakse Scoutspataljonist.

See osa eelarvest, mis ületab kahte protsenti SKT-st, on seotud liitlastega. NATO Varssavi tippkohtumisel otsustatud liitlaste tugevdatud kohaloleku tagamiseks tuleb ehitada hooneid ning harjutusalasid.

"CV90, mis on esimene samm soomusmanöövervõimekuse väljaarendamisel - masinad saabuvad siia peatselt ja me hakkame neid integreerima sõjaväestruktuuridesse. Ohtralt paneme vahendeid erinevatesse moonaliikidesse ning väga palju taristusse ja infrastruktuuri," rääkis kaitseminister Hannes Hanso.

Sel sügisel - vahest ehk enne lume tulekut - saabuvad esimesed Hollandi lahingumasinad. Eks näis, kas neid näeb juba veebruaris paraadil. Poolteist aastat on kaitsevägi katsetanud erinevate relvatootjate automaate valmistudes järgmise aasta käsitulirelva hankeks. Kaitsevägi läheb üle NATO-s enim levinud kaliibrile 5,56.

"Väljavahetamine algab 2017 ja lõpeb 2020. Käesolevas riigikaitse arengukavas nähakse ette kahe brigaadi ümberrelvastamist kaliibrile 5,56 ja teised üksused jäävad kaliibrile 7,62," selgitas jalaväeinspektor kolonelleitnant Hannes Alesmaa.

Seni teises jalaväebrigaadis kasutusel olevad Rootsi automaadid kaliibriga 7,62 jäävad Kaitseliidule.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.