Eesti kaitse-eelarve on senise ajaloo suurim ({{commentsTotal}})

Järgmise aasta kaitse-eelarve on Eesti seni suurim. Kulutused on seotud NATO lisaüksuste paigutamisega Eestisse vastavalt Varssavi tippkohtumisel langetatud otsustega. Maksta tuleb Hollandist saabuvate lahingumasinate eest ning jalavägi saab uued automaadid.

Järgmise aasta kaitse-eelarve on 481 miljonit eurot ning ületab 2 protsenti sisemajanduse kogutoodangust. Sellest investeeringuteks ja hangeteks läheb üle 40 protsendi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suur osa raha läheb "rauda ja betooni". Ostetakse laskemoona ja tasutakse osa Hollandist saabuma hakkavate jalaväe lahingumasinate CV90 eest. Samuti algab kaitseväe tulirelvade väljavahetamine - alustatakse Scoutspataljonist.

See osa eelarvest, mis ületab kahte protsenti SKT-st, on seotud liitlastega. NATO Varssavi tippkohtumisel otsustatud liitlaste tugevdatud kohaloleku tagamiseks tuleb ehitada hooneid ning harjutusalasid.

"CV90, mis on esimene samm soomusmanöövervõimekuse väljaarendamisel - masinad saabuvad siia peatselt ja me hakkame neid integreerima sõjaväestruktuuridesse. Ohtralt paneme vahendeid erinevatesse moonaliikidesse ning väga palju taristusse ja infrastruktuuri," rääkis kaitseminister Hannes Hanso.

Sel sügisel - vahest ehk enne lume tulekut - saabuvad esimesed Hollandi lahingumasinad. Eks näis, kas neid näeb juba veebruaris paraadil. Poolteist aastat on kaitsevägi katsetanud erinevate relvatootjate automaate valmistudes järgmise aasta käsitulirelva hankeks. Kaitsevägi läheb üle NATO-s enim levinud kaliibrile 5,56.

"Väljavahetamine algab 2017 ja lõpeb 2020. Käesolevas riigikaitse arengukavas nähakse ette kahe brigaadi ümberrelvastamist kaliibrile 5,56 ja teised üksused jäävad kaliibrile 7,62," selgitas jalaväeinspektor kolonelleitnant Hannes Alesmaa.

Seni teises jalaväebrigaadis kasutusel olevad Rootsi automaadid kaliibriga 7,62 jäävad Kaitseliidule.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema