Eesti Keele Instituudi teadusnõukogu vastustab ühendamisplaane ({{commentsTotal}})

Õigekeelsussõnaraamatu esitlemine 2013. aastal. Autor: Postimees/Scanpix

Eesti Keele Instituudi (EKI) teadusnõukogu kutsus kolmapäeval säilitama EKI iseseisvust ning loobuma instituudi ühendamise plaanidest.

"EKI jääb kindlaks, et jätkamine iseseisva teadus- ja arendusasutusena võimaldab instituudile antud, riigikeele toimimist kindlustavate ülesannete täitmist parimal moel," teatas Eesti Keele Instituudi direktor Tõnu Tender kolmapäeval BNS-ile.

Eesti Keele Instituudi teadusnõukogu pidas kolmapäeval koosoleku, millel arutati instituudi staatust, kuna taas on päevakorral teadusasutuste ühendamine.

"Toetame ka Eesti keelenõukogu seisukohta, et erinevate keeleasutuste ülesandeid ning koostööd ja tegevuste jaotust on vajalik põhjalikult arutada, kaasates sellesse avalikkust," lisas Tender.

EKI puhul on teadus- ja arendusnõukogu soovitanud EKI ühendada Tartu Ülikooliga, aga samas Eesti keelenõukogu on soovitanud säilitada EKI staatus iseseisva asutusena.

Peaminister Taavi Rõivas ütles kolmapäeval riigikogu infotunnis Krista Aru esitatud küsimusele vastates, et valitsus ei ole seda teemat veel arutanud ja seetõttu ei saa rääkida lõplikest otsustest. „Valitsus peab kaaluma nii teadus- ja arendusnõukogu kui ka keelenõukogu argumente ja langetama otsuse, mis on Eesti huvides,“ märkis Rõivas. Peaministri hinnangul on see väga-väga oluline küsimus ja valitsus kavatseb otsuse langetada ikkagi väga läbimõeldult, teatas riigikogu pressiesindaja.

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.