USA ähvardab Aleppo pealetungi tõttu peatada USA-Vene Süüria-dialoogi ({{commentsTotal}})

USA riigisekretär John Kerry. Autor: Reuters/Scanpix

USA välisminister John Kerry helistas kolmapäeval oma Vene ametivennale Sergei Lavrovile ning hoiatas, et Washington lõpetab Moskvaga kõnelused Süüria konflikti asjus, kui pealetungi Aleppole ei peatata, teatas USA välisministeerium.

"Ta teavitas (Vene) välisministrit, et USA teeb ettevalmistusi Süüria asjus USA-Vene kahepoolse suhtlemise peatamiseks - kaasa arvatud ühise rakenduskeskuse loomise asjus - juhul, kui Venemaa ei astu viivitamatult samme Aleppole sooritatava pealetungi lõpetamiseks ning relvarahuleppe taastamiseks," ütles ministeeriumi esindaja John Kirby.

"Välisminister Kerry väljendas sügavat muret halveneva olukorra pärast Süürias, eriti jätkuvate Vene ja Süüria režiimivägede rünnakute pärast haiglatele, veevarustussüsteemile ja muule tsiviiltaristusele Aleppos," lisas Kirby.

Vestluse käigus tegi Kerry "selgeks, et Ühendriigid ja selle partnerid peavad Venemaad olukorra eest vastutavaks, kaasa arvatud süüte- ja punkreid läbistavate pommide kasutamise eest asustatud piirkondades, mis on äärmuslik eskalatsioon ning asetab tsiviilisikud suurde ohtu", lausus esindaja.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.