USA ähvardab Aleppo pealetungi tõttu peatada USA-Vene Süüria-dialoogi ({{commentsTotal}})

USA riigisekretär John Kerry.
USA riigisekretär John Kerry. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA välisminister John Kerry helistas kolmapäeval oma Vene ametivennale Sergei Lavrovile ning hoiatas, et Washington lõpetab Moskvaga kõnelused Süüria konflikti asjus, kui pealetungi Aleppole ei peatata, teatas USA välisministeerium.

"Ta teavitas (Vene) välisministrit, et USA teeb ettevalmistusi Süüria asjus USA-Vene kahepoolse suhtlemise peatamiseks - kaasa arvatud ühise rakenduskeskuse loomise asjus - juhul, kui Venemaa ei astu viivitamatult samme Aleppole sooritatava pealetungi lõpetamiseks ning relvarahuleppe taastamiseks," ütles ministeeriumi esindaja John Kirby.

"Välisminister Kerry väljendas sügavat muret halveneva olukorra pärast Süürias, eriti jätkuvate Vene ja Süüria režiimivägede rünnakute pärast haiglatele, veevarustussüsteemile ja muule tsiviiltaristusele Aleppos," lisas Kirby.

Vestluse käigus tegi Kerry "selgeks, et Ühendriigid ja selle partnerid peavad Venemaad olukorra eest vastutavaks, kaasa arvatud süüte- ja punkreid läbistavate pommide kasutamise eest asustatud piirkondades, mis on äärmuslik eskalatsioon ning asetab tsiviilisikud suurde ohtu", lausus esindaja.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema