USA saadab Mosuli vallutamiseks Iraaki veel 600 sõjaväelast ({{commentsTotal}})

USA kaitseminister Ashton Carter.
USA kaitseminister Ashton Carter. Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1475085414000 | amCalendar}}

USA saadab Iraaki veel umbes 600 sõjaväelast, kes hakkavad koolitama ja nõustama Iraagi sõdureid pealetungiks äärmusrühmituse ISIS käes olevale Mosuli linnale.

USA president Barack Obama ja Iraagi peaminister Haider al-Abadi leppisid kokku, et USA saadab Iraaki eelseisvat pealetungi Mosulile toetama umbes 600 lisasõdurit, lausus kaitseminister Ashton Carter kolmapäeval.

"Need üksused saadetakse peamiselt abistama Iraagi julgeolekujõude ja kurdi üksusi operatsioonis, millega tahetakse isoleerida ja lõhkuda ISIL-i kontroll Mosuli üle," lausus Carter, kasutades ISIS-e varasemat nimekuju. Lisaks on nende ülesandeks "kaitsta ja laiendada Iraagi julgeolekujõudude edusamme mujal Iraagis", lisas ta.

Lisasõdurid lähevad strateegiliselt tähtsasse Qayyarah' õhuväebaasi, mis asub Mosulist umbes 65 kilomeetrit lõunas. Baasi kasutatakse linna peale liikuvate ja teiste üksuste varustamiseks.

Iraagi peaministri büroo teatas kolmapäeval varasemalt, et Bagdad soovib lisajõude sõjaväeinstruktorite ja -nõunike näol.

IS vallutas Mosuli ja veel suure osa Iraagist 2014. aastal. Praeguseks on Iraagi väed suure osa aladest tagasi vallutanud ning valmistub lahinguteks Mosuli pärast.

USA-juhitud koalitsioon sooritab Iraagis ISIS-e vastu õhulööke ning Washington on kiitnud heaks üle 4600 sõduri paigutamiseks riiki.

Enamikul neist on nõuandev roll ning nad töötavad koos Iraagi ja kurdi üksustega, kuid mõned USA sõdurid on pidanud ISIS-ega lahinguid ning rühmitus on Iraagis tapnud kolm USA sõjaväelast.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema