USA saadab Mosuli vallutamiseks Iraaki veel 600 sõjaväelast ({{commentsTotal}})

USA kaitseminister Ashton Carter. Autor: AFP/Scanpix
{{1475085414000 | amCalendar}}

USA saadab Iraaki veel umbes 600 sõjaväelast, kes hakkavad koolitama ja nõustama Iraagi sõdureid pealetungiks äärmusrühmituse ISIS käes olevale Mosuli linnale.

USA president Barack Obama ja Iraagi peaminister Haider al-Abadi leppisid kokku, et USA saadab Iraaki eelseisvat pealetungi Mosulile toetama umbes 600 lisasõdurit, lausus kaitseminister Ashton Carter kolmapäeval.

"Need üksused saadetakse peamiselt abistama Iraagi julgeolekujõude ja kurdi üksusi operatsioonis, millega tahetakse isoleerida ja lõhkuda ISIL-i kontroll Mosuli üle," lausus Carter, kasutades ISIS-e varasemat nimekuju. Lisaks on nende ülesandeks "kaitsta ja laiendada Iraagi julgeolekujõudude edusamme mujal Iraagis", lisas ta.

Lisasõdurid lähevad strateegiliselt tähtsasse Qayyarah' õhuväebaasi, mis asub Mosulist umbes 65 kilomeetrit lõunas. Baasi kasutatakse linna peale liikuvate ja teiste üksuste varustamiseks.

Iraagi peaministri büroo teatas kolmapäeval varasemalt, et Bagdad soovib lisajõude sõjaväeinstruktorite ja -nõunike näol.

IS vallutas Mosuli ja veel suure osa Iraagist 2014. aastal. Praeguseks on Iraagi väed suure osa aladest tagasi vallutanud ning valmistub lahinguteks Mosuli pärast.

USA-juhitud koalitsioon sooritab Iraagis ISIS-e vastu õhulööke ning Washington on kiitnud heaks üle 4600 sõduri paigutamiseks riiki.

Enamikul neist on nõuandev roll ning nad töötavad koos Iraagi ja kurdi üksustega, kuid mõned USA sõdurid on pidanud ISIS-ega lahinguid ning rühmitus on Iraagis tapnud kolm USA sõjaväelast.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.