Gruusia valimiste ajal on teemaks ka Euroopa lubaduste usaldusväärsus ({{commentsTotal}})

Gruusias järgmisel nädalal toimuvad parlamendivalimised panevad muuhulgas proovile poliitikute närvikava. Vaatlejad loodavad, et võimu üleandmine läheb seekord rahulikult ja valimiskünnise ületab rohkem parteisid kui nelja aasta eest.

Grusiinide pürgimusi lääne suunal varjutavad vaidlused viisavabaduse üle Euroopa Liiduga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üks äsja aset leidnud teledebatt kahe parlamenti pürgiva partei vahel näitas taas, et Gruusia poliitikud teevad oma tööd suure kirega - käiku läksid nii käed kui ka joogiklaasid.

Samal ajal kui otse-eetris hoope vahetati, alustasid julgeolekuorganid ekspresident Mihhail Saakašvili suhtes aga uurimist riigipöörde plaanimise kahtluse alusel. Päevavalgele tulnud telefonisalvestuses kavandavat endine riigipea massirahutusi, et valimised nurjata. Saakašvili nimetab lindistust võltsinguks ja näitab näpuga oma kauaaegse poliitilise rivaali Bidzina Ivanišvili peale.

Pingeid Thbilisis ei aita leevendada ka Brüssel, kus ei suudeta kokku leppida viisavabaduse andmises Gruusiale.

"On väga kahju, et viisavabaduse küsimus on muutunud omamoodi pantvangiks. Ma loodan, et Euroopa Parlament avaldab survet, et leida kiire lahendus, sest nagu me teame, on Gruusia täitnud kõik viisavabaduse kriteeriumid," rääkis soomlasest saadik Euroopa Parlamendis Heidi Hautala.

Euroopa Komisjon andis tõepoolest Gruusiale juba möödunud sügisel rohelise tule viisavabaduse sõlmimiseks Euroopa Liiduga. Otsuse elluviimist takistab Saksamaa, kes tahab enne kokku leppida viisavabaduse peatamise mehhanismis.

Berliinis peale tõmmatud käsipidur võib aga Thbilisis kaasa tuua pettumuse Lääne suhtes, hoiatavad analüütikud.

"Kui selgub, et Lääs ei pea oma lubadusi, mitte tingimata pahatahtlikkuse, vaid oma sisemiste probleemide tõttu, siis luuakse olukord, kus Gruusia tunneb end Venemaa poolt ohustatuna ja Euroopa poolt maha jäetuna. Ja on seetõttu vaakumis," lausus Chatham House'i Venemaa ja Euraasia programmi juht James Nixey.

Gruusia valitsus püüab ebamugavas olukorras säilitada positiivset suhtumist.

"Meil ei ole aega ega luksust olla pettunud. Me ootame protseduure, mis väga lihtsalt ja loodetavasti õigeaegselt viisavabaduse täide viivad," märkis Gruusia euroatlantilise integratsiooni minister David Bakradze.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics