Rootsi valitsus tahab taastada kohustuslikku ajateenistust ({{commentsTotal}})

Rootsi sõdurid Stockholmis kuningapalee juures. Autor: Reuters/Scanpix

Rootsi valitsus tahab taastada 2018. aastast alates kohustusliku sõjaväeteenistuse, ütles kaitseminister kolmapäeval.

Rootsi, mille pinnal ei ole sõdu olnud juba kaks sajandit, loobus ajateenistusest 2010. aastal, sest leiti, et see ei rahulda nüüdisaegse sõjaväe vajadusi.

"Ma loodan, et me leiame stabiilsemad, jõulisemad ja funktsionaalsemad värbamisviisid," ütles kaitseminister Peter Hultqvist.

Uus kord puudutab pärast 1999. aastat sündinud rootslasi.

Kohustusliku ajateenistuse taastamise peab heaks kiitma parlament, kuid tõenäoliselt saab see vasakpoolse valitsuse ja paremtsentristliku opositsiooni kokkuleppel teoks.

Aastas kutsutakse aega teenima 4000 18-aastast mõlemast soost rootslast.

Kaitseanalüütik Johan Österberg ütles, et see on mõistlik ettepanek, sest juba mitmendat aastat on näha, et vabatahtlikest ei piisa ei arvult ega kvaliteedilt.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.