Eesti Gaasi suuraktsionär ostab väikeaktsionäride aktsiad ära ({{commentsTotal}})

Eesti Gaas Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1475132234000 | amCalendar}}

AS-i Eesti Gaas suuraktsionär Trilini Energy OÜ ostab ära vähemusaktsionäride aktsiad.

Vähemusaktsionäridele makstava hüvitise suuruseks on 66,90 eurot iga ülevõetava 10-eurose nimiväärtusega A-aktsia ja 0,669 eurot iga ülevõetava 0,1-eurose nimiväärtusega B-aktsia eest.

Trilini Energy ostab aktsiad vähemusaktsionäridelt tingimusel, et need ei ole koormatud pandi ega muu kolmanda isiku õigusega.

Ülevõetavate aktsiate ülekandmise ja väikeaktsionäridele hüvitise maksmise korraldab Eesti väärtpaberite keskregistri pidaja.

Hüvitis makstakse välja vähemusaktsionäridele välja samaaegselt ülevõetavate aktsiate ülekandmisega Trilini Energy OÜ-le.

Väikeaktsionärid omavad Eesti Gaasis 1,57 protsendi suurust osalust.

Investeerimisettevõte Infortar omandas kuu aega tagasi lisaks Fortumile ja Gazpromile kuulunud osalustele Eesti Gaasis ka Itera Latvija kümne protsendi suuruse aktsiapaki ning tegi nüüd pakkumise väikeaktsionäridele.

"Infortar on liikunud Eesti Gaasi omandamisel prognoositud tempos, iga suurema omanikuga läbirääkimisteks on kulunud keskmiselt kolm kuud, nüüd tegime ostupakkumise ka väikeaktsionäridele," märkis AS Infortar juhatuse liige ja AS Eesti Gaas nõukogu esimees Ain Hanschmidt.

Tema sõnul on vähem kui 1,5 protsenti omavatele väikeaktsionäridele esitatud pakkumise sisu sama, mis tehti suuraktsionäridele ning tänase seisuga on väikeaktsionäridest viiendik juba oma osaluse samadel tingimustel ära müünud.

ASi Infortar tütarettevõte Trilini Energy OÜ sõlmis käesoleva aasta veebruaris lepingu 51 protsendi suuruse osaluse soetamiseks Fortumilt ning mais 37 protsendi osaluse omandamiseks Gazpromilt.

Aprillis valis Eesti Gaasi üldkoosolek ettevõttele uue nõukogu, kes kinnitas juhatuse esimeheks Eesti ühe staažikama kantsleri ja kogenud tippjuhi Ants Noodi. Juunis suurendas ettevõte juhatust neljaliikmeliseks ning juhatuse uueks liikmeks valiti Eesti Energia endine finantsdirektor ja juhatuse liige Margus Kaasik.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga, andes tööd 200 inimesele. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat.

AS Infortar on 404 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus, taksondus ja trükitööstus. Lisaks 38-protsendilisele osalusele AS-is Tallink Grupp kuuluvad AS-i Infortar investeeringute portfelli ka ASi Eesti Gaas aktsiad, ligikaudu 90 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.