Küsitlus: hinnang Taavi Rõivase tööle kukkus tugevalt ({{commentsTotal}})

Autor: Rene Suurkaev / ERR

Alles augustis tõusis rahva hinnang peaminister Taavi Rõivase tööle käesoleva aasta kõrgeimale tasemele, kuid septembriks langes reiting tagasi suve-eelsesse madalseisu, praegust tulemust mõjutavad presidendivalimised.

Sügise esimene peaministri reiting kukkus 2,58 peale, veel augustis oli see 0,17 võrra kõrgem. Hinnang Taavi Rõivase tööle on praegusest madalam olnud ainult kaks korda: selle aasta juunis ja jaanuaris, kui see oli 2,57, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuingute AS-i läbiviidud küsitlusest.

"Ma ei usu, et siin valitsuse sisulise töö kriteeriumid praegu esiplaanil on, kuigi ka neid võiks kritiseerida. Praegu mõjutavad tulemust presidendivalimised,” kommenteeris tulemusi küsitluse teinud Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk.

Rahulolu peaministriga on ühe kuuga vähenenud ka Reformierakonna endi valijate seas, ent mõistetavalt on see grupp inimesi siiski endiselt suurimad Rõivase toetajad. Aga tähelepanuväärne muutus on toimunud selles, milliste teiste parteide toetajad annavad Rõivasele häid hinnanguid.

Kui tavaliselt on Reformierakonna toetajate järel Rõivas kõige rohkem meelt mööda IRL-i valijatele, siis seekord suhtuvad temasse positiivsemalt teise valitsuspartneri, sotsiaaldemokraatide toetajad.

Seekord suhtuvad temasse positiivsemalt sotsiaaldemokraatide toetajad ning selle põhjuseid võib otsida Reformierakonna ja sotside koostööst presidendivalimiste riigikogu voorudes.

Keskerakonna ja Vabaerakonna toetajate keskmine hinne peaministri tegevusele on vastavalt 2,40 ja 2,48. Kõige kriitilisemalt suhtuvad peaministrisse endiselt EKRE valijad – neist hindab peaministri tööd halvaks või väga halvaks 75 protsenti ja heaks ainult viis protsenti.

Turu-uuringute AS korraldas küsitlus 6.–20. septembrini, kokku küsitleti 1000 respondenti, valimisealisi kodanikke oli küsitletute seas 825.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.