Riigi prognoos: tubakaaktsiisi tõstmine paneb vähem suitsetama ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Uuest aastast toimub uus tubakaaktsiisi tõus. Riigi plaani kohaselt paraneb tubakaaktsiisi laekumine ning väheneb suitsetamine.

Tänavu 1. juunist kaheksa protsenti tõusnud tubakaaktsiis pani kauplused ja inimesed sigarette madalama aktsiisimääraga ette varuma, et ei peaks kallima hinnaga suitsu ostma. See tekitas aktsiisilaekumises lünga. Järgmise aasta riigieelarvesse on riik prognoosinud nii parema aktsiisilaekumise kui ka väheneva sigarettide tarbimise.

Järgmisel aastal ootab riik tubakaaktsiisi laekumist 210 miljonit eurot. Seda on viie miljoni võrra ehk 2,4 protsenti rohkem kui prognoositi tänavuseks aastaks. Aktsiisilaekumise prognoosimisel on lähtutud maksu- ja tolliameti kuulistest andmetest tubakaaktsiisi laekumise kohta.

Järgmise aasta 1. jaanuarist tõstetakse sigarettide ja suitsetamistubaka aktsiisimäära veel kaheksa protsenti, millest eeldatakse suitsetamise vähenemist 3,3 protsenti.

Rahandusministeerium märgib järgmise aasta riigieelarve seletuskirjas, et aktsiismäärade võrdluses Euroopa Liidu naaberriikidega on Eestis määrad kõrgemad kui Lätis ja Leedus, kuid Soomest madalamad.

Tubaka- ja alkoholiaktsiiside tõstmist põhjendab valitsus sooviga maksustada pahesid ning liikuda tööjõukulude maksustamiselt tarbimise maksustamisele.{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised