Riigi prognoos: tubakaaktsiisi tõstmine paneb vähem suitsetama ({{commentsTotal}})

Kõige enam toetavad inimesed suitsetamise piiramist avalikel üritustel nagu kontserdid ja laulupeod.
Kõige enam toetavad inimesed suitsetamise piiramist avalikel üritustel nagu kontserdid ja laulupeod. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Uuest aastast toimub uus tubakaaktsiisi tõus. Riigi plaani kohaselt paraneb tubakaaktsiisi laekumine ning väheneb suitsetamine.

Tänavu 1. juunist kaheksa protsenti tõusnud tubakaaktsiis pani kauplused ja inimesed sigarette madalama aktsiisimääraga ette varuma, et ei peaks kallima hinnaga suitsu ostma. See tekitas aktsiisilaekumises lünga. Järgmise aasta riigieelarvesse on riik prognoosinud nii parema aktsiisilaekumise kui ka väheneva sigarettide tarbimise.

Järgmisel aastal ootab riik tubakaaktsiisi laekumist 210 miljonit eurot. Seda on viie miljoni võrra ehk 2,4 protsenti rohkem kui prognoositi tänavuseks aastaks. Aktsiisilaekumise prognoosimisel on lähtutud maksu- ja tolliameti kuulistest andmetest tubakaaktsiisi laekumise kohta.

Järgmise aasta 1. jaanuarist tõstetakse sigarettide ja suitsetamistubaka aktsiisimäära veel kaheksa protsenti, millest eeldatakse suitsetamise vähenemist 3,3 protsenti.

Rahandusministeerium märgib järgmise aasta riigieelarve seletuskirjas, et aktsiismäärade võrdluses Euroopa Liidu naaberriikidega on Eestis määrad kõrgemad kui Lätis ja Leedus, kuid Soomest madalamad.

Tubaka- ja alkoholiaktsiiside tõstmist põhjendab valitsus sooviga maksustada pahesid ning liikuda tööjõukulude maksustamiselt tarbimise maksustamisele.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema